KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

img_4625.jpg

Czas Bożego Narodzenia, to czas w którym stajemy przed żłóbkiem, wpatrujemy się w małego Jezusa i uświadamiamy sobie, że przyszedł On po to, aby zbawić świat. Dlatego trwając w tym czasie zadumy, młodzież z Korczyny i Orzechówki postanowiła przygotować Koncert Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „W cieniu żłóbka”.

Na scenie pojawiło się wielu solistów i chór, a to wszystko przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

                W ten sposób w myśl słów Pisma Świętego, że: „wiara rodzi się ze słuchania”, w stronę nieba i dla pokrzepienia serc wielu ludzi uniósł się radosny ale i refleksyjny śpiew,  przeplatany symbolicznymi scenami pantomimy:

                Na scenie stanął mały Jezus wskazujący na wielkie, czerwone serce – symbol Jego miłości do człowieka, a chór zaśpiewał: „Otwórz swe serce na świat dokoła, na ciepło płynące z maleńkich rąk”, zachęcając tym samy do czynienia dobroci w swoim codziennym życiu.

                Gdy wybrzmiała kolęda: „Mario czy Ty wiesz”, mały Jezus w symbolicznej scenie ściągnął przepaski z oczu zaślepionej młodzieży dając jej „nowy wzrok” w myśl słów: „Ślepemu wzrok... Głuchemu dźwięk... Zmarłemu życia dar... Chromemu krok... Niememu pieśń... Przynosi Chrystus Pan”.

                Podczas wykonania kolędy „Lulajże Jezuniu” chór swoim śpiewem zwróciła szczególną uwagę na słowa: „A Ty Go matulu, w płaczu utulaj”. Tu też narrator zadał pytanie: Dlaczego Jezus płacze? Odpowiedź była symboliczna: Bo przed Jezusem zamiast mędrców ze wschodu pojawiły się postacie, które ofiarowały Mu atrybuty Jego męki: Chustę Weroniki z wizerunkiem cierpiącego Jezusa, bicze, koronę cierniową, młotek i gwoździe oraz włócznie. Wszystko to miało uświadomić widzom w jakim celu Jezus przyszedł na świat.

                Gościnnie chór poprowadziła Ewelina Toczek, która przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu Grzegorza Dziedzica zaśpiewała kolędę pt.: „Wigilie lagrowe”. To właśnie podczas tego utworu, każdy mógł sobie uświadomić, że „Każda Wigilia, czy dobra, czy zła, ślad pozostawia i co pozostanie, to chrońmy przed zapominaniem – Jak długo tylko się da”.

                W ten sposób młodzież przeplatała poważny i bogaty w treści śpiew kolęd i utworów bożonarodzeniowych z prostymi i radosnymi pastorałkami, jak: „Pewnej nocy nad Betlejem”, „Skrzypi wóz”, czy „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”.    

 zapraszamy do galerii

 

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
29.04.2019, o godz 18:00