MOJA DROGA KRZYŻOWA

img_3287.jpg

Każdy z nas przemierzając różne drogi życia niejednokrotnie doświadczał Krzyża codzienności, który pozwala stanąć twarzą w twarz z cierpieniem. Przy każdym mniejszym czy większym niepowodzeniu i upadku zadajemy sobie pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. Niemalże każda z wątpliwości egzystencjalnych zaczyna się od słowa dlaczego i jedyną możliwą szansą odpowiedzi jest nasze spojrzenie w kierunku Krzyża, łącząc cierpienie z męką krzyżową Chrystusa. Choć nie jest to odpowiedź natychmiastowa i najczęściej oczekiwana, spojrzenie na Chrystusa ukazuje wielkość Jego poświęcenia aby stać się dla nas drogowskazem, odpowiedzią i najlepszym remedium na ból.

Nikt z nas nie lubi cierpienia. Nikt nie kocha widoku umierającego. Jednakże to właśnie umierający najbardziej potrzebują naszych dłoni i serca. Właśnie Ci, schorowani, samotni ludzie, podobni w swoim cierpieniu do Świętego  Papieża Jana Pawła II, uczą każdego, że Krzyż należy nieść i nie starać się uciec, bowiem przed cierpieniem nie uciekniemy. Jeśli coś zostało zaplanowane w momencie naszego narodzenia i wpisane w Księgę Życia, to wierzę, że i tak musi nastąpić. Droga wybrana przez Boga, nasza życiowa Droga Krzyżowa, z pewnością będzie, jeśli jeszcze nie jest kamienista i trudna. Uciekając przed Krzyżem, w swojej postawie podobni jesteśmy do św. Piotra, który przed nastaniem świtu po trzykroć zaparł się Jezusa. Mimo to Jezus nie zostawił go, a uczynił pierwszym Pasterzem Kościoła. W cierpieniu, także należy wierzyć, że Bóg ma dla nas jakiś plan.

 W nasze życie także wpisane są Stacje Jezusowej Męki.  Czasem jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie dostrzegamy wymiaru człowieczeństwa Jezusa, który był Synem Boga pod postacią człowieka. Skoro był człowiekiem, to także doświadczał tego ludzkich uczuć takich jak rozpacz, ból czy nawet gniew. 

Udział w kolejnym nabożeństwie drogi krzyżowej  pozwolił nam wszystkim , spojrzeć na własne życie i dostrzec to , co należy w nim zmienić na lepsze. 

Zapraszamy wszystkich , którzy pragną odkryć stacje Jezusowej Męki w swoim życiu na kolejne nabożeństwo 11 - października o godz.14:00 

Galeria z drogi krzyżowej ...

 

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.06.2019, o godz 17:00