Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Dominik Długosz
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Polecamy

PRZYJDŹ PANIE JEZU... CZEKAMY... I KOMUNIA ŚW.

750_8400.jpg

W niedzielę 14 maja 2017r. o godz. 11:00 odbyła się w naszej świątyni uroczystość I Komunii świętej. To piękna i głęboka uroczystość parafialnej wspólnoty, to czas Bożej łaski dla rodzin pierwszokomunijnych i dla każdego z nas. Uroczystość była zwieńczeniem rocznego przygotowania się dzieci do jednego z najważniejszych wydarzeń w ich życiu, kiedy to Chrystus po raz pierwszy zagościł w ich sercu. Za ten dar dzieci dziękowały Panu Bogu przez cały ubiegły tydzień, tzw. Biały Tydzień. Pierwsze spotkanie z Chrystusem poprzez przyjęcie I Komunii Świętej jest najważniejszym po chrzcie świętym wydarzeniem w życiu małego chrześcijanina. Dziecko w tym dniu jest żywym tabernakulum, ma w sercu samego Boga, niesie go do domu, rozsiewa wokół siebie Boży blask, dzieli się Bożą miłością i radością. 

W tym roku w naszej parafii po raz pierwszy Komunię Świętą przyjęło 113 dzieci, które przygotował ks. Łukasz Staszewski. 

  Cała uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie zebranych przywitał ks. proboszcz Edward Sznaj, a następnie rodzice udzielili swoim pociechom błogosławieństwa, po którym w uroczystej procesji dzieci weszły do świątyni, aby przeżywać swoje pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Tam, podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. prałat Edward Sznaj, dzieci pięknie śpiewały przygotowane pieśni i recytowały wiersze, oraz przygotowały pięknie całą oprawę liturgiczną Mszy świętej. Ksiądz Łukasz w swoim słowie skierowanym do nich starał się przyblizyć naocznie za pomocą różnych rekwizytów obrazujących pielgrzymowanie człowieka na ziemi, co nalezy robić i jak postępować, aby kiedyś dostąpić zbawienia. Równocześnie, zachęcał dzieci, aby każde z nich tak jak św. Bbrat Albert - patron obecnego roku liturgicznego, było " (...) dobre jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny." 

Wielu przybyłych na uroczystość parafian, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z Nim przez całe swe życie. 

Przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej trwa przez cały rok. Oprócz szkolnej katechezy, dzieci uczestniczą wraz ze swoimi rodzicami w nabożeństwach w ciągu całego roku, kiedy to otrzymują poświęcone różańce, medaliki, książeczki, a w Wielkim Poście odnawiają swoje przyrzeczenia chrzcielne. Uwieńczeniem tego czasu jest I Komunia święta. I Komunia była piekną uroczystością, która się skończyła, ale Eucharystia stale będzie sprawowana, bedzie można nadal przystępować do Stołu Pańskiego. 

Pamiętajmy, że dzień I Komunii Świętej to dopiero początek!!!

Po uroczystości I Komunii Świętej, po Białym Tygodniu rodzice często stawiają sobie pytanie: co dalej? jak dalej pielęgnować w dziecku miłość do Chrystusa i Eucharystii, jak pomagać mu wzrastać w wierze? I to jest najtrudniejsze zadanie, które jest dopiero przed nami: nauczyć dzieci żyć Eucharystią nie tylko od wielkiego święta, aby zawsze na wezwanie Jezusa potrafiły odpowiedzieć nie tylko słowami, ale przede wszystkim konretną postawą życiową.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.07.2018, o godz 18:00