UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W SPORNEM...

img_20170531_183921.jpg

31 maja w liturgii Kościoła wspominamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczne wspomnienie nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety, wywodzi się z religijności chrześciajńskiego Wschodu. Uroczystość tę wprowadził do zakonu franciszkańskiego św. Bonawentura w 1263r.  Kiedy zaś w  1389r. powstała wielka schizma na Zachodzie, święto to rozszerzył na cały Kościół papież Bonifacy IX, aby uprosić za przyczyną Maryi jedność w Kościele Chrystusowym. 

  Według tradycji scena nawiedzenia miała miejsce w Ain Karim, w miejscowości położonej 7 km na zachód od Jerozolimy. Maryja odbywała prawdopodobnie całą drogę z Nazaretu do Ain Karim pieszo. Motywem jej podróży stała się chęć podzielenia się ze swoją krewną Elżbietą radosną nowiną o Zwiastowaniu oraz pogratulowanie jej tak długo oczekiwanego potomstwa. Po przybyciu do celu podróży Maryja dowiaduje się ze zdziwieniem, że Elżbieta już wszystko wie. Świadectwem potwierdzającym przepuszczenia Maryi są słowa, które kieruje do niej św. Elżbieta: "Błogosławiona jesteś między niewiastami". W ten sposób Elżbieta nie tylko uzewnętrznia posiadaną wiedzę na temat tego, co się wydarzyło w życiu Maryi, ale również wyraża uznanie dla Matki Zbwiciela, że zawierzyła słowom posłańca Bożego.  

 

  Przytoczona scena Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jest szczególnie bliska dla mieszkańców naszego Kościoła filialnego w Spornem, którzy za swoją Patronkę obrali Maryję, pielgrzymującą do swej krewnej Elżbiety. 31 maja 2017r. nasza parafia łącząc się duchowo  z mieszkańcami Spornego, cieszyła się z uroczystości odpustowej, której przewodniczył ks. Stanisław Pawul - proboszcz w Węglówce, który do zgromadzonych wiernych wygłosił okolicznościowe Słowo Boże, zachęcając wszystkich do obrania sobie Maryi za główną Patronkę swojego życia oraz podkreślając Jej wielką rolę, jaką odegrała w historii zbawienia ludzkości.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.12.2018, o godz 17:00