WIZYTACJA KANONICZNA ...

foto.jpg

Wizytacja Kanoniczna połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

Wizytacja kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. Ksiądz Biskup przybywa jako gospodarz diecezji, aby zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii, spotkać się z działającymi grupami duszpasterskimi oraz księżmi pracującymi w tejże parafii.
Tak bardzo ważne wydarzenie w naszej parafii miało miejsce 28.09.2017. r. w dzień nowenny ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara. Ks. Arcybiskup Adam Szal już od samego rana realizował bardzo napięty program wizytacji, odwiedzając ludzi, z którymi spędził miłe i wyjątkowe chwile, poznając ich codzienne życie, radości i smutki. Nie brakło także spotkania podczas Eucharystii z parafianami z kościołów dojazdowych, do których ks. Arcybiskup skierował słowo, podkreślając wartość wiary i życia według Bożych przykazań. Wielokrotnie był przywoływany przykład życia św. Józefa Sebastiana jako patrona naszej wspólnoty.
       Po bardzo wyczerpujących spotkaniach przyszedł czas, na główną uroczystą Eucharystię o godz.18.00 w kościele parafialnym. W drzwiach naszej świątyni ks. Proboszcz Edward wraz z księżmi z dekanatu powitał Ks. Arcybiskupa, podając do ucałowania relikwie św. krzyża. Następnie słowa powitania popłynęły od dzieci oraz rodziców, którzy w imieniu całej wspólnoty podziękowali za przybycie do naszej parafii, a następnie zwrócili się z prośbą o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej swoim dzieciom.
Dla wszystkich uczestników tego wydarzenia, a szczególnie dla młodzieży, która otrzymała Ducha św. i pragnie kroczyć przez życie ścieżką dorosłości i doskonałości zapewne były to wyjątkowe i niezapomniane chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci i sercach.
Pragniemy złożyć Ks. Arcybiskupowi Adamowi serdeczne podziękowania za Jego troskę o duchowe dobro naszej wspólnoty oraz zapewnić o naszej stałej pamięci modlitewnej w Jego intencji przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski w Korczynie i Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara.
Duszpasterze dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej wyjątkowej wizytacji. Składamy, serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.03.2019, o godz 17:00