Aktualności

REKOLEKCJE PARAFIALNE

nowy_prezentacja_programu_microsoft_office_powerpoint.jpg

PROGRAM REKOLECJI WIELKOPOSTNYCH

23 – 26 MARCA 2019 r.

Sobota – 23.III.2019r.

17:00 – Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji

Niedziela – 24.III.2019r.

7:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

9:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

11:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

15:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – następnie Msza św. bez kazania Po Mszy św. nauka rekolekcyjna dla młodzieży

Poniedziałek – 25.III .2019r.

7:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla osób starszych  i chorych.

11:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

15:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną na Podzamczu

16:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną na Spornym

17:00 – Msza św. w kościele parafialnym z nauką dla wszystkich . Po Mszy św. nauka rekolekcyjna dla r...

więcej »

SIEDEM DRÓG DO PRZEPAŚCI …

jezus_krzyz-644x320.jpg

Chciałbym Cię siostro i bracie zachęcić do wejścia na drogę wielkopostnej zadumy i powrotu do Boga, który chce ukazać tę właściwą drogę naszego życia. Proponuję ci zatem rozważania pasyjne  pod tytułem: „Siedem dróg do przepaści”. Dlaczego do przepaści? Chciałbym razem z Tobą , w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przyjrzeć się temu co nas wszystkich dotyczy: GRZECHOWI!

Przyglądając się rozważanym przez nas grzechom, chciejmy razem z Jezusem, wyjść na pustynię .

 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII 

 NIEDZIELA GODZ.15:30 

PRZYJDŹ NIE ZWLEKAJ JEZUS CZEKA NA CIEBIE

więcej »

POPIELEC TO DZIEŃ PRAWDY ….

tlo_do_grobu_panskiego_23.jpg

Kościół wzywa wszystkich wierzących, aby mieli odwagę podejść do Boga i spojrzeć w Jego oczy jak w lustro, by zobaczyć siebie i własne życie. Trzeba sprawdzić, w jakiej mierze kierujemy tym, czego chce od nas nasze środowisko, a w jakiej mierze tym, czego oczekuje od nas Bóg.

Chrystus wzywa do trzech spojrzeń.

 - Pierwsze dotyczy naszych dobrych czynów. Czy szukamy w nich pochwały ze strony ludzi, czy też uznania ze strony Boga?

- Drugie spojrzenie dotyczy naszego życia religijnego i jego praktyk. Czy liczymy się z opinią ludzi, czy z opinią Boga?

- Trzecie spojrzenie dotyczy naszego wyrzeczenia, rezygnacji z tego, co nam szkodzi, co nas zniewala. I tu trzeba postawić pytanie: Czy w tej rezygnacji liczymy się z opinią ludzi, czy z opinią Boga?

 W tych trzech ...

więcej »

NOWENNA ...

img_4613.jpg

W czwartek, 28 lutego 2019 r., w Sanktuarium św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie odbyła się kolejna nowenna ku czci Świętego Patrona.

Modlitwie przewodniczył ks. Mirosław Wójcik, wikariusz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. W wygłoszonej homilii, nawiązując do słów św. Józefa Sebastiana Pelczara, zwrócił uwagę na to, jak ważna jest obecność Kościoła we współczesnym świecie, oraz zachęcił wiernych do stawania w jego obronie słowem i świadectwem życia.

Zapraszamy do galerii..

więcej »

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

6a4c0bb3cfe21076bc4abc596a5bb6e5.jpg

Z ŚW. JANEM PAWŁEM II - W INTENCJI CHORYCH I CIERPIĄCYCH

PONIEDZIAŁEK – 11.02.2019 - GODZINA – 14:00

KORCZYNA

27 - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje.

Ból i cierpienie nie są czymś daremnym, czymś, co trzeba znosić w samotności.
Chociaż w dalszym ciągu trudno jest pojąć cierpienie, to jednak Jezus ukazał nam jasno, że wartość ludzkiego cierpienia jest związana z Jego własnym cierpieniem i śmiercią, z Jego własną ofiarą.
Innymi słowy, przez wasze cierpienie pomagacie Jezusowi w Jego dziele zbawienia.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będz...

więcej »

ZAMKNIĘTE SERCA ….

img_4143.jpg

Nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć, nie wystarczy czytać Biblie, Ewangelię, choć jest to ważne; nie wystarcza nawet być świadkiem cudu, nawet takiego jak rozmnożenie chleba. Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło w Niego, co więcej wzgardziło Nim i skazało Go. Zastanawiam się, dlaczego? Czyżby nie zostali pociągnięci przez Ojca? Nie, stało się tak, ponieważ ich serce było zamknięte na działanie Ducha Świętego. Jeśli masz serce zamknięte, wiara się do niego nie przedostanie. Bóg Ojciec zawsze pociąga nas do Jezusa, a my możemy otworzyć bądź zamknąć nasze serce. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Pawłowi za wygłoszone słowo Boże i przewodniczenie -  Nowennie ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara 

Zapraszamy do galerii...

... więcej »

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ...

img_3949.jpg

 W sobotę 19 stycznia  2019 r.  w dzień odpustu parafialnego ku czci  św.Józefa Sebastiana  Pelczara  podczas  Mszy Św.  o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk ks. abp Adama Szala. Warto więc przy tej okazji przypomnieć sobie – czym jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i jakie wypływają z niego zobowiązania. Oraz co dzieję , się z młodym człowiekiem po przyjęciu tak ważnego sakramentu ?

Sakrament bierzmowania chrześcijanin otrzymuje nie tylko dla siebie, lecz także dla dobra innych. Otrzymany Dar Ducha Świętego za pośrednictwem bierzmowanych winien przemieniać ludzi: powinien ich nawiedzać, aby mogli doświadczyć bliskości obdarowującego miłością i nadzieją Boga. Bierzmowany nie powinien stawiać pytania: "Co ...

więcej »

Koncerty chóru CHORUS

weglowka.jpg

W dniu 13 01.19 w uroczystość Chrztu Pańskiego na zaproszenie ks. proboszcza w Węglówce Chór CHORUS Korczyna zaprezentował najpiękniejsze kolędy w czasie mszy jak i po mszy ok. 40. min. Chórzyści zostali mile przyjęci przez proboszcza na plebanii ciepły posiłek wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Podobnie w dniu 20.01.19 Chór CHORUS został zaproszony do Bóbrki przez ks. proboszcza i sołtysa. Podobnie chór wykonał piękne kolędy i pastorałki w czasie mszy jak i po ok 45.min. Po długim aplauzie ks. proboszcz zaprosił chór na gorący posiłek do sali domu ludowego w Bóbrce tam po miłym pobycie i śpiewie podziękowaniami podobnie jak w Węglówce wróciliśmy do Korczyny.

Zapraszamy do galerii..

więcej »

ABY DOŚWIADCZYĆ ODWAGI....

img_3879.jpg

, trzeba zstąpić we własną ciemność, samotność i smutek. Droga ku Bogu jest często równoznaczna z doświadczeniem własnych potrzeb, z rozpaczą, niesprawiedliwością, samotnością albo smutkiem. Kiedy człowiek odważy się poddać tym doświadczeniom, zmieniają się jego uczucia, a na dnie jego potrzeb pojawia się kochający go, wyzwalający i oświecający Bóg”.

W naszym życiu wiary gdy odczuwamy „nieobecność” Boga, że nas opuścił pozostawił, nie wysłuchał, gdy czujemy się niemal „mordowani” przez otaczający nas ateizm i pogardę dla wiary nie wolno nam zapominać, że pozostajemy w zasięgu Światła, że wyobraźnia miłosierdzia samego Boga przenika i naszą oschłość i pustynię wiary i życia, że wskazuje nam drogę do ostatecznego Królestwa Światłości. 

Kolejna nowenna , której prz...

więcej »

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE ..

20181225_121424.jpg


   

Boże Narodzenie A. D. 2018

„A Słowo ciałem się stało
i zamieszkało między nami” (J 1, 14)

Kochani Parafianie, Drodzy Dobroczyńcy naszej Parafii, wszyscy Goście, Pracownicy różnych instytucji i firm

Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem. Pochylamy się w cichej adoracji nad wielką tajemnicą Wcielenia, które napełnia radością i pokojem każdego, kto przyjmuje Dziecię Jezus do swojego serca.

Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi do nas wszystkich, choć na to nie zasługujemy, daje nam Siebie samego i zaprasza do życia wiecznego. W Święta Bożego Narodzenia doświadczymy Jego szczególnej obecności, ale wierzymy, że przychodzi On do nas nieust...

więcej »

ADWENTOWA SPOWIEDŹ

img_3858_1.jpg

PAN BLISKO JEST I CZEKA NA CIEBIE 

PARAFIA   KORCZYNA   

CZWARTEK        20.12.2018.r

 GODZ:  9:00 – 12:00

GODZ:      14:00 – 17:00

 KOŚCIOŁY   DOJAZDOWE

PODZAMCZE :  GODZ:  15:00 – 17:00     

SPORNE :  GODZ:  15:00 – 17:00 

Sztuką wiary i doświadczenia Boga jest to, aby za każdym razem wstawać. Pan Jezus wyciąga do nas dłoń nieskończoną ilość razy, więc tyle razy mamy Go chwytać.

więcej »

GAUDETE – RADUJCIE SIĘ !

img_3858.jpg

Zamyślenia adwentowe ..

Czym jest Adwent? Jest poszukiwaniem baśniowego kwiatu paproci. Jest czasem oczekiwania, przygotowania, powrotu do tego, co fundamentalne w ludzkiej wierze. Jest czasem odpowiedzi na bardzo ważne pytania.

Jezus zapytał swoich uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, a jeszcze inni za jednego z proroków. Jezus zapytał: A wy za kogo mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego. 

Kim jest mój Bóg? 

Uważam, że jest to najważniejsze pytanie na Adwent. Każdy z nas ma jakieś tam wyobrażenie Boga, które formował w sobie przez lata, wykorzystując własne doświadczenia oraz to, co nam o Bogu po...

więcej »

CZŁOWIEK WEZWANY …

img_3807.jpg

 Do współpracy z Chrystusem w budowie gmachu doskonałości w jego duszy, jest umacniany pokarmem Eucharystii i wspomagany przez rodzi­nę duchową.

„Święty Sebastian, patron nasz, zachęca nas, abyśmy byli ludźmi Bożymi, nie świeckimi, nie chowającymi głowy w piasek, nie wstydzącymi się swego chrześcijańskiego świadectwa. Potrzeba nam dziś modlitwy, ciągłej pracy wewnętrznej, zaufania Bogu”

 Żaden stan lub wiek nie jest przeszkodą do życia doskonałego. Bóg bowiem nie ma względu na rzeczy zewnętrzne, ale na duszę, a żąda tylko tyle, ile dać możemy.

Kolejna nowenna ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara , której przewodniczył Ks. Józef Stepanko była okazją do tego , aby powierzyć Bogu całe swoje życie.

Zapraszamy do galerii...

... więcej »

MUSICAL „O (nie) WIERNEJ POLSCE”

1__86_.jpg

„Uwierz Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam, żaden wróg
nie zwycięży Boga w nas. Z Bogiem zawsze pokonamy każde zło…..”

         Treść tej pieśni patriotycznej wyśpiewały nasze dzieci, młodzież
 i dorośli w dniu 18. 11. 2018 r. o godz. 17.00  w Domu Parafialnym
 w Korczynie wraz z ks. Dominikiem Długoszem – reżyserem musicalu pt.: „O (nie) wiernej Polsce”. Scenariusz we wstępie przeniósł nas w czas, kiedy Polska utraciła wiarę w zwycięstwo. Ania Paradysz, jako Wierność uświadomiła widzom, czym jest Ojczyzna i jakie ma znaczenie dla człowieka. Spokój przerwała Wojna i Śmierć -dwie siostry bliźniaczki, które poprzez gest i taniec starały się nas przekonać, że Polska musi podjąć walkę, musi się bronić. Dominika reprezentowała Polskę, która doskonale uwido...

więcej »

WPATRZENI W KRZYŻ CHRYSTUSA ...

img_3806.jpg

NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA 

SOBOTA 24.11.2018 

GODZ.17:00 - MSZA ŚWIĘTA 

ZAPRASZAMY KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA  Z KLAS.VIII - III GIMN 

ORAZ WSZYSTKICH ,KTÓRZY SZUKAJĄ ODPOWIEDZI NA PYTANIE 

JAK ŻYĆ , ABY ZWAĆ SIĘ UCZNIEM JEZUSA I UZNAĆ GO ZA PANA I ZBAWICIELA ?

PRZYJDŹ ! 

JEZUS CZEKA NA CIEBIE !

We wspólnocie gromadzi nas miłość Chrystusa, więc musi ustąpić nasza miłość własna – egoizm.

We wspólnocie gromadzi nas szczera pokora.

Popatrzmy na krzyż – tak umiera miłość.

Zapraszamy do galerii ....

więcej »

„TYLKO POD KRZYŻEM , TYLKO ….

wd0ktkpturbxy84ymy4odnjnwixzju1ztc1otm5zgjmndbiyjzlyzbmmi5qcgeslqmaam0dfm0bu5mfzqmuzqg8.jpg

POD TYM ZNAKIEM POLSKA JEST POLSKĄ , A POLAK POLAKIEM”

 11 LISTOPADA 2018 r. 

„Mały dekalog polskości”:

Prawda pierwsza: jesteśmy Polakami!

Prawda druga: wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!

prawda trzecia: Polak Polakowi bratem!

Prawda czwarta: Co dzień Polak narodowi służy!

Prawda piąta: Polska matką naszą – nie wolno mówić o matce źle!

Dzienniczku św. s. Faustyny czytamy: „Ojczyzno moja kochana, Polsko, o gdybyś wiedziała, ile ofiar i modłów za ciebie do Boga zanoszę. Ale uważaj i oddawaj chwałę Bogu. Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna”. Wspólnie więc, z głębi serc naszych wołajmy: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”!

Zapraszamy do galerii 

... więcej »

NASZA MODLITWA …..

zamow-wypominki-modlitwe-za-zmarlych-przez-internet-listopad-zaduszki1.jpg

Wyrazem solidarności z tymi , którzy zakończyli czas ziemskiego pielgrzymowania !

Stawiamy kwiaty jako wyraz naszej miłości, zapalamy znicze jako symbol naszej pamięci. I to jest to wszystko, co czynimy dla uczczenia naszych zmarłych w sposób materialny.
       Ale… obok tego jest także to, co jest wyrazem naszej miłości dla tego, co duchowe! Tym jest Msza Św. – bezkrwawa Ofiara Pana Jezusa składana na ołtarzu za zmarłych w dzień ich urodzin, imienin, rocznicę śmierci, modlitwa wypominkowa zanoszona za zmarłych
w swojej parafii oraz codzienna nasza modlitwa za zmarłych: pacierz, Różaniec czy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

PO  CO  ZAMAWIAĆ  WYPOMINKI ? 

Czym są owe wypominki? Po co je mamy zamawiać? Jaki jest cel ich wygłaszania? Otóż, wypominki są modlitwą...

więcej »

REFLEKSJA O ŚWIĘTOŚCI I PRZEMIJANIU

img_3445.jpg

Miesiąc listopad to szczególny miesiąc refleksji o ludzkim przemijaniu, o życiu człowieka i jego śmierci, o tym co jest ostatecznym przeznaczeniem człowieka.

Szczególne znaczenie mają pierwsze dni miesiąca – 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, tego dnia wspominamy nieprzeliczony tłum świętych i zbawionych, którzy otaczają nas i dodają odwagi. W centrum obcowania świętych jest sam Bóg, który wzywa nas do świętości. Jak pisał św. Jan Paweł II „wszyscy święci byli i są, chociaż w różnym stopniu, ubodzy duchem a zarazem cisi, strapieni, łaknący i spragnieni sprawiedliwości, miłosierni i czystego serca, pokój czyniący i prześladowani z powodu Ewangelii. I my również winniśmy być tacy”, bo Bóg powołał każdego z nas do świętości przez zbawienie. Świętość jest pełnią ...

więcej »

SIŁA NOWENNY …

img_3413.jpg

Nowenna  to jakby okrycie się płaszczem opieki świętego  , to nadzwyczajne nabożeństwo ku Jego czci, wyjednujące Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach naszego życia.

Święci oraz wszyscy, którzy z całkowitym oddaniem poszli za Jezusem , wstawiają się za nami u Boga. Dlatego dziękujmy Bogu za tak wyjątkowego świętego jak Józef Sebastian Pelczar i zwracajmy się do Niego każdego dnia w naszych potrzebach i składajmy podziękowania za już otrzymane łaski w naszym codziennym życiu. O tej wyjątkowej roli , św. Józefa Sebastiana w naszym życiu i Jego wielkim umiłowaniu Eucharystii , mówił do nas Delegat Metropolity Przemyskiego do Permanentnej Formacji Kapłanów
ks. dr Jan Szeląg. 

Święty Józefie Sebastianie Pelczarze dziękuje za otrzymane łaski i dobre wyni...

więcej »

WIECZÓR UWIELBIENIA ....

img_3404.jpg

Z ADORACJĄ RELIKIWI DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W SOBOTĘ 27.10.2018 MŁODZIEŻ Z KLAS VIII - III GIMN. PRZYGOTOWUJĄCA SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA PRZEŻYWAŁA KOLEJNĄ ADORACJĘ 

PRZYSZLI ABY RAZEM  UWIELBIAĆ PANA 

Uwielbienie to taki moment, kiedy w końcu nie mówię Bogu jak wielkie są moje problemy, tylko mówię moim problemom jak wielki jest Bóg.

„Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. My często traktujemy Boga tylko w kategoriach „daj”, budzimy się i od razu pobłogosław, wesprzyj, udziel i tak cały czas – potrzebujemy Boga, bo chcemy Jego darów, a mało kto przychodzi, by być dla Niego Samego!

UWIELBIENIE – TO "JESTEM" DLA CIEBIE SAMEGO! 

Może warto odkryć moc tej modlitwy… Uwiel...

więcej »
< 123456789

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.03.2019, o godz 17:00