Aktualności

Jasełka w parafii Korczyna

jaselka-w-korczynie.jpg

W dniach 5 i 6 stycznia 2020 roku o godzinie 17.30 w domu parafialnym naszej parafii miały miejsce jasełka przygotowane i przedstawione przez młodzież. Jasełka miały głębokie przesłanie, przypomniały widzom, że często w dzisiejszych czasach zapominamy o właściwym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia, zabieganie, natłok różnych spraw, praca to wszystko przeszkadza nam we właściwym przygotowaniu się do świąt i ich właściwym przeżyciu. Sceny bogate w dekoracje, aktorzy ubrani w piękne stroje i do tego wszystko okraszone śpiewem kolęd to wszystko złożyło się na całe przedstawienie. Dziękujemy serdecznie publiczności za przybycie i tak miłe przyjęcie przedstawienia. Dziękujemy aktorom za piękną grę i tak wielkie przesłanie i pracę, którą włożyli w przygotowanie jasełek.

... więcej »

II Orszak Trzech Króli w Korczynie

a60850ab-fd9f-44b9-b293-e96304bdcd89.jpeg

Dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii miał miejsce już drugi Orszak Trzech Króli. Przy współpracy parafii i Gminnego Ośrodka Kultury udało się zorganizować orszak, w który była zaangażowana cała nasza społeczność. Dzieci przebrane za aniołki i pastuszków, nieco starsi z turoniami i gwiazdami, szlachta konno i zwierzątka przyscenie końcowej to cała asysta dla Świętej Rodziny i Trzech Monarchów ze wschodu, którzy wcześniej uczestniczyli we Mszy świętej. Orszak zgromadził jeszcze więcej ludzi niż w roku poprzednim. Już teraz zapraszamy wszystkich na następny Orszak.

więcej »

Życzenia Noworoczne

img_0991.jpeg

Nowy Rok jest dla nas wielką tajemnicą. Nie wiemy co nas w nim spotka.
 

Kardynał Robert Sarah, w książce "Moc milczenia", mówi do nas: "zrób miejsce dla Chrystusa i nie pozwól wejść nikomu innemu. Jeśli masz Chrystusa, jesteś bogaty i nic ci więcej nie trzeba. On będzie twym troskliwym opiekunem i wiernym we wszystkim obrońcą. Odpoczynku zaznasz dopiero wtedy, gdy całym sercem złączysz się z Chrystusem".

Pragniemy wszystkim Drogim Parafianom życzyć 
szczęśliwego Nowego Roku 2020. 
Niech Bóg obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem
i potrzebnymi darami, pokojem i miłością. 
Choć Nowy Rok to niewiadoma to jedno jest pewne – nie jesteśmy sami, 
z nami jest Bóg, a On jest Panem historii i czasu. 
Niech nas wszystkich wspiera, prowadzi bezpiecznymi drogami 
oraz chroni od...

więcej »

Turniej Dekanalny Liturgicznej Służby Ołtarza

img_0793.jpeg

9 grudnia br. odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną. Wydarzenie miało miejsce w pobliskiej Komborni. Uczestnicy mieli za zadanie wygrać jak największą liczbę meczów, a co za tym idzie, zdobyć jak największą liczbę punktów. Gośćmi komborskiej szkoły byli ministranci z Haczowa, Krościenka Wyżnego, Komborni, Woli Komborskiej oraz Korczyny. 

Spotkanie było pełne emocjonujących chwil. Nie brakowało przepełnionych radością i entuzjazmem momentów ze zdobytych bramek. 

Od godziny 9 rano, drużyny walczyły o tytuł najlepszego zespołu. Ostatecznie z rozgrywek zwycięsko wyszli ministranci z Haczowa, prezentując wysoki poziom. 

Reprezentanci Korczyny umiejscowili się na miejscu trzecim. Całe wydarzenie zakończyło się o godzinie 13, kiedy to po gromkich...

więcej »

Rekolekcje – czas skupienia

rekolekcjebierz.jpeg

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia b.r. młodzież klas ósmych z naszej parafii przeżywała rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który ma przyjąć przez posługę Księdza Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego, 19 stycznia 2020 roku.

Rekolekcje odbyły się w Ośrodku Caritas w Zboiskach k/ Sanoka, położonym na historycznym wzgórzu, w budynkach zabytkowego dworu. Wyjazd zorganizował i brał w nim czynny udział nasz duszpasterz ks. Ireneusz Baran, a rekolekcje prowadził ks. Marcin Koperski – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w konferencjach, nabożeństwach oraz wspólnej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i Eucharystii. 

Czas skupienia miał pomóc młodym w odnalezieniu swoich...

więcej »

„Ślubuję Ci miłość … niezależnie od pogody czy nastroju…”

plakatmwk.jpg

Kochani zapraszamy na bardzo wyjątkowe rekolekcje, których hasłem przewodnim będą słowa:

„Ślubuję Ci miłość … niezależnie od pogody czy nastroju…”

Zaproszenie kierujemy:
- do małżeństw, które chcą lepiej się rozumieć
- do małżeństw, które mają problemy z komunikacją małżeńską
- do małżeństw, które podejmują lub podjęły decyzję o rozstaniu
- do żon i mężów, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka i czekają – trwając w przysiędze małżeńskiej- na jego powrót
- do narzeczonych, aby uświadomili sobie wielką odpowiedzialność za drugiego człowieka z którym pragną złączyć się aż do śmierci.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny Caritas w Myczkowcach.

W programie: Konferencje, Eucharystia, Adoracja, Spowiedź święta. Możliwość indywidualnej rozmowy duchowej i...

więcej »

Listopadowe zamyślenia

znicz_1.jpg

- Śmierć jest - słyszymy często - jedynie przejściem do lepszego życia. Ale, gdy umiera nam dziecko, rodzic, współmałżonek - trudno myśleć w tych kategoriach...

- Ale to właśnie żałoba - pamięć o zmarłym i wiara w życie wieczne duszy pozwala to rozstanie-śmierć przeżyć „po ludzku” i to właśnie nas ludzi odróżnia od innych stworzeń. A wiara chrześcijańska w takim „ludzkim” podejściu do śmierci i żałoby tylko nam pomaga, a nie przeszkadza. Pozwala nam zachować nasze prawdziwe człowieczeństwo! Chrześcijaństwo nie jest sprzeczne z żałobą, ale jeszcze je ubogaca, bo oprócz pamięci po zmarłym daje nam wiarę w świętych obcowanie i życie wieczne duszy, która po śmierci ciała pozostaje w duchowej więzi z nami na ziemi. Dlatego modlimy się za dusze zmarłych, polecamy je we...

więcej »

DROGA DLA CIEBIE ...

nowy_prezentacja_programu_microsoft_office_powerpoint_1.jpg
Możesz na siebie spojrzeć w prawdzie tylko wtedy, gdy Pan Jezus jest obok Ciebie. Zatem przejdź z Nim tę drogę, abyś mógł popatrzeć na siebie i odkryć, jaki jesteś naprawdę. Jezus zaprasza właśnie Ciebie w sobotę 11 maja 2019 r. o godz. 14:00 - przyjdziesz ? 

Galeria zdjęć ...


więcej »

ODPUST PARAFIALNY ..

img_5063.jpg

czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. Uroczystości odpustowej w naszej parafii przewodniczył ks. dr Waldemar Janiga . Za skierowane słowo Boże oraz złożoną ofiarę Mszy św. składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszam do galerii ...

więcej »

SŁUŻYĆ BOGU ...

img_4991.jpg

oto zadanie najważniejsze, wobec którego wszystko inne jest niczym. To zadanie do którego wzywa nas św. Józef Sebastian Pelczar. Okazją do przypomnienia sobie tej wyjątkowej nauki było kolejne spotkanie z naszym świętym . Modlitwie przewodniczył ks. Tadeusz Piwiński z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone słowo Boże i  złożoną ofiarę Mszy św.

Zapraszam do galerii..

więcej »

ŻYCZENIA WIELKANOCNE ..

wielkanoc2017.jpg

Aby Zmartwychwstały Chrystus

obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił to, co już martwe,
niech światło Jego Słowa
prowadzi nas przez życie do wieczności.

 W tych dniach Świątecznych Kościół prowadzi nas do pustego grobu Jezusa Chrystusa, abyśmy usłyszeli niewiarygodne a jednak prawdziwe:

nie ma Go tutaj, zmartwychwstał!

W liturgii i sakramentach możemy spotkać żywego Zbawiciela. Wszystkim rodzinom i naszym gościom, osobom samotnym, chorym i cierpiącym, dzieciom oraz osobom doświadczonym wiekiem życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywiło naszą wiarę w Syna Bożego.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem i wielkanocną radością.

 Ksiądz Proboszcz wraz z Kapłanami parafii pw. św. Matki Bożej Królowej Polski w Korczynie

 

... więcej »

WYJĄTKOWY CZAS ...

triduum_paschalne.jpg

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota trzy najważniejsze dni w życiu chrześcijanina. W tych trzech dniach dokonuje się przełamanie tej przeogromnej tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek - uobecnia się wśród nas wydarzenie z Wieczernika, w czasie, którego Jezus Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii, oraz polecił go sprawować kapłanom "na swoją pamiątkę". Jako wyraz naszej radości i wdzięczności za te dary odśpiewamy w czasie mszy św. hymn "Chwała na wysokości Bogu", który był opuszczany przez cały okres Wielkiego Postu; odezwą się również dzwony, by podkreślić podniosły nastrój tych chwil.

  1. Msza św. Wieczerzy Pańskiej
  2. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Wielki Piątek - niezwykły to dzień. Dzi...

więcej »

TWOJA DROGA KRZYŻOWA ..

c21715_acba5ba29dbd465aa7c3228ceb15c557_mv2.jpg

Dobrze, że jesteś! Pewnie mógłbyś w ten piątkowy wieczór robić wiele interesujących rzeczy - odpocząć po ciężkim tygodniu czy zobaczyć ciekawy film w telewizji. Ale wybrałeś drogę krzyżową, odpowiedziałeś na wezwanie Jezusa. On jednak nie zaprosił Cię po to, byś tylko tu był. Jezus pragnie Ci coś ważnego powiedzieć. Przyjrzyj się więc w czasie tej modlitwy drodze krzyżowej, ale nie tylko tej, którą przeszedł Jezus. Zobacz drogę krzyżową swojego życia i spróbuj odnaleźć na niej kochającego Cię Boga.

PRZYJDŹ W TEN PIĄTEK NIE CZEKAJ ...

więcej »

REKOLEKCJE PARAFIALNE

nowy_prezentacja_programu_microsoft_office_powerpoint.jpg

PROGRAM REKOLECJI WIELKOPOSTNYCH

23 – 26 MARCA 2019 r.

Sobota – 23.III.2019r.

17:00 – Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji

Niedziela – 24.III.2019r.

7:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

9:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

11:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

15:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – następnie Msza św. bez kazania Po Mszy św. nauka rekolekcyjna dla młodzieży

Poniedziałek – 25.III .2019r.

7:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla osób starszych  i chorych.

11:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

15:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną na Podzamczu

16:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną na Spornym

17:00 – Msza św. w kościele parafialnym z nauką dla wszystkich . Po Mszy św. nauka rekolekcyjna dla r...

więcej »

SIEDEM DRÓG DO PRZEPAŚCI …

jezus_krzyz-644x320.jpg

Chciałbym Cię siostro i bracie zachęcić do wejścia na drogę wielkopostnej zadumy i powrotu do Boga, który chce ukazać tę właściwą drogę naszego życia. Proponuję ci zatem rozważania pasyjne  pod tytułem: „Siedem dróg do przepaści”. Dlaczego do przepaści? Chciałbym razem z Tobą , w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przyjrzeć się temu co nas wszystkich dotyczy: GRZECHOWI!

Przyglądając się rozważanym przez nas grzechom, chciejmy razem z Jezusem, wyjść na pustynię .

 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII 

 NIEDZIELA GODZ.15:30 

PRZYJDŹ NIE ZWLEKAJ JEZUS CZEKA NA CIEBIE

więcej »

POPIELEC TO DZIEŃ PRAWDY ….

tlo_do_grobu_panskiego_23.jpg

Kościół wzywa wszystkich wierzących, aby mieli odwagę podejść do Boga i spojrzeć w Jego oczy jak w lustro, by zobaczyć siebie i własne życie. Trzeba sprawdzić, w jakiej mierze kierujemy tym, czego chce od nas nasze środowisko, a w jakiej mierze tym, czego oczekuje od nas Bóg.

Chrystus wzywa do trzech spojrzeń.

 - Pierwsze dotyczy naszych dobrych czynów. Czy szukamy w nich pochwały ze strony ludzi, czy też uznania ze strony Boga?

- Drugie spojrzenie dotyczy naszego życia religijnego i jego praktyk. Czy liczymy się z opinią ludzi, czy z opinią Boga?

- Trzecie spojrzenie dotyczy naszego wyrzeczenia, rezygnacji z tego, co nam szkodzi, co nas zniewala. I tu trzeba postawić pytanie: Czy w tej rezygnacji liczymy się z opinią ludzi, czy z opinią Boga?

 W tych trzech ...

więcej »

NOWENNA ...

img_4613.jpg

W czwartek, 28 lutego 2019 r., w Sanktuarium św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie odbyła się kolejna nowenna ku czci Świętego Patrona.

Modlitwie przewodniczył ks. Mirosław Wójcik, wikariusz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. W wygłoszonej homilii, nawiązując do słów św. Józefa Sebastiana Pelczara, zwrócił uwagę na to, jak ważna jest obecność Kościoła we współczesnym świecie, oraz zachęcił wiernych do stawania w jego obronie słowem i świadectwem życia.

Zapraszamy do galerii..

więcej »

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

6a4c0bb3cfe21076bc4abc596a5bb6e5.jpg

Z ŚW. JANEM PAWŁEM II - W INTENCJI CHORYCH I CIERPIĄCYCH

PONIEDZIAŁEK – 11.02.2019 - GODZINA – 14:00

KORCZYNA

27 - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga na zło człowieka. Można je zrozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje.

Ból i cierpienie nie są czymś daremnym, czymś, co trzeba znosić w samotności.
Chociaż w dalszym ciągu trudno jest pojąć cierpienie, to jednak Jezus ukazał nam jasno, że wartość ludzkiego cierpienia jest związana z Jego własnym cierpieniem i śmiercią, z Jego własną ofiarą.
Innymi słowy, przez wasze cierpienie pomagacie Jezusowi w Jego dziele zbawienia.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będz...

więcej »

ZAMKNIĘTE SERCA ….

img_4143.jpg

Nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć, nie wystarczy czytać Biblie, Ewangelię, choć jest to ważne; nie wystarcza nawet być świadkiem cudu, nawet takiego jak rozmnożenie chleba. Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło w Niego, co więcej wzgardziło Nim i skazało Go. Zastanawiam się, dlaczego? Czyżby nie zostali pociągnięci przez Ojca? Nie, stało się tak, ponieważ ich serce było zamknięte na działanie Ducha Świętego. Jeśli masz serce zamknięte, wiara się do niego nie przedostanie. Bóg Ojciec zawsze pociąga nas do Jezusa, a my możemy otworzyć bądź zamknąć nasze serce. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Pawłowi za wygłoszone słowo Boże i przewodniczenie -  Nowennie ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara 

Zapraszamy do galerii...

... więcej »

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ...

img_3949.jpg

 W sobotę 19 stycznia  2019 r.  w dzień odpustu parafialnego ku czci  św.Józefa Sebastiana  Pelczara  podczas  Mszy Św.  o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk ks. abp Adama Szala. Warto więc przy tej okazji przypomnieć sobie – czym jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i jakie wypływają z niego zobowiązania. Oraz co dzieję , się z młodym człowiekiem po przyjęciu tak ważnego sakramentu ?

Sakrament bierzmowania chrześcijanin otrzymuje nie tylko dla siebie, lecz także dla dobra innych. Otrzymany Dar Ducha Świętego za pośrednictwem bierzmowanych winien przemieniać ludzi: powinien ich nawiedzać, aby mogli doświadczyć bliskości obdarowującego miłością i nadzieją Boga. Bierzmowany nie powinien stawiać pytania: "Co ...

więcej »
< 123456789

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.01.2020, o godz 17:00