Aktualności

MUSICAL „O (nie) WIERNEJ POLSCE”

1__86_.jpg

„Uwierz Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam, żaden wróg
nie zwycięży Boga w nas. Z Bogiem zawsze pokonamy każde zło…..”

         Treść tej pieśni patriotycznej wyśpiewały nasze dzieci, młodzież
 i dorośli w dniu 18. 11. 2018 r. o godz. 17.00  w Domu Parafialnym
 w Korczynie wraz z ks. Dominikiem Długoszem – reżyserem musicalu pt.: „O (nie) wiernej Polsce”. Scenariusz we wstępie przeniósł nas w czas, kiedy Polska utraciła wiarę w zwycięstwo. Ania Paradysz, jako Wierność uświadomiła widzom, czym jest Ojczyzna i jakie ma znaczenie dla człowieka. Spokój przerwała Wojna i Śmierć -dwie siostry bliźniaczki, które poprzez gest i taniec starały się nas przekonać, że Polska musi podjąć walkę, musi się bronić. Dominika reprezentowała Polskę, która doskonale uwido...

więcej »

WPATRZENI W KRZYŻ CHRYSTUSA ...

img_3806.jpg

NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA 

SOBOTA 24.11.2018 

GODZ.17:00 - MSZA ŚWIĘTA 

ZAPRASZAMY KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA  Z KLAS.VIII - III GIMN 

ORAZ WSZYSTKICH ,KTÓRZY SZUKAJĄ ODPOWIEDZI NA PYTANIE 

JAK ŻYĆ , ABY ZWAĆ SIĘ UCZNIEM JEZUSA I UZNAĆ GO ZA PANA I ZBAWICIELA ?

PRZYJDŹ ! 

JEZUS CZEKA NA CIEBIE !

We wspólnocie gromadzi nas miłość Chrystusa, więc musi ustąpić nasza miłość własna – egoizm.

We wspólnocie gromadzi nas szczera pokora.

Popatrzmy na krzyż – tak umiera miłość.

Zapraszamy do galerii ....

więcej »

„TYLKO POD KRZYŻEM , TYLKO ….

wd0ktkpturbxy84ymy4odnjnwixzju1ztc1otm5zgjmndbiyjzlyzbmmi5qcgeslqmaam0dfm0bu5mfzqmuzqg8.jpg

POD TYM ZNAKIEM POLSKA JEST POLSKĄ , A POLAK POLAKIEM”

 11 LISTOPADA 2018 r. 

„Mały dekalog polskości”:

Prawda pierwsza: jesteśmy Polakami!

Prawda druga: wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!

prawda trzecia: Polak Polakowi bratem!

Prawda czwarta: Co dzień Polak narodowi służy!

Prawda piąta: Polska matką naszą – nie wolno mówić o matce źle!

Dzienniczku św. s. Faustyny czytamy: „Ojczyzno moja kochana, Polsko, o gdybyś wiedziała, ile ofiar i modłów za ciebie do Boga zanoszę. Ale uważaj i oddawaj chwałę Bogu. Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna”. Wspólnie więc, z głębi serc naszych wołajmy: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”!

Zapraszamy do galerii 

... więcej »

NASZA MODLITWA …..

zamow-wypominki-modlitwe-za-zmarlych-przez-internet-listopad-zaduszki1.jpg

Wyrazem solidarności z tymi , którzy zakończyli czas ziemskiego pielgrzymowania !

Stawiamy kwiaty jako wyraz naszej miłości, zapalamy znicze jako symbol naszej pamięci. I to jest to wszystko, co czynimy dla uczczenia naszych zmarłych w sposób materialny.
       Ale… obok tego jest także to, co jest wyrazem naszej miłości dla tego, co duchowe! Tym jest Msza Św. – bezkrwawa Ofiara Pana Jezusa składana na ołtarzu za zmarłych w dzień ich urodzin, imienin, rocznicę śmierci, modlitwa wypominkowa zanoszona za zmarłych
w swojej parafii oraz codzienna nasza modlitwa za zmarłych: pacierz, Różaniec czy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

PO  CO  ZAMAWIAĆ  WYPOMINKI ? 

Czym są owe wypominki? Po co je mamy zamawiać? Jaki jest cel ich wygłaszania? Otóż, wypominki są modlitwą...

więcej »

REFLEKSJA O ŚWIĘTOŚCI I PRZEMIJANIU

img_3445.jpg

Miesiąc listopad to szczególny miesiąc refleksji o ludzkim przemijaniu, o życiu człowieka i jego śmierci, o tym co jest ostatecznym przeznaczeniem człowieka.

Szczególne znaczenie mają pierwsze dni miesiąca – 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, tego dnia wspominamy nieprzeliczony tłum świętych i zbawionych, którzy otaczają nas i dodają odwagi. W centrum obcowania świętych jest sam Bóg, który wzywa nas do świętości. Jak pisał św. Jan Paweł II „wszyscy święci byli i są, chociaż w różnym stopniu, ubodzy duchem a zarazem cisi, strapieni, łaknący i spragnieni sprawiedliwości, miłosierni i czystego serca, pokój czyniący i prześladowani z powodu Ewangelii. I my również winniśmy być tacy”, bo Bóg powołał każdego z nas do świętości przez zbawienie. Świętość jest pełnią ...

więcej »

SIŁA NOWENNY …

img_3413.jpg

Nowenna  to jakby okrycie się płaszczem opieki świętego  , to nadzwyczajne nabożeństwo ku Jego czci, wyjednujące Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach naszego życia.

Święci oraz wszyscy, którzy z całkowitym oddaniem poszli za Jezusem , wstawiają się za nami u Boga. Dlatego dziękujmy Bogu za tak wyjątkowego świętego jak Józef Sebastian Pelczar i zwracajmy się do Niego każdego dnia w naszych potrzebach i składajmy podziękowania za już otrzymane łaski w naszym codziennym życiu. O tej wyjątkowej roli , św. Józefa Sebastiana w naszym życiu i Jego wielkim umiłowaniu Eucharystii , mówił do nas Delegat Metropolity Przemyskiego do Permanentnej Formacji Kapłanów
ks. dr Jan Szeląg. 

Święty Józefie Sebastianie Pelczarze dziękuje za otrzymane łaski i dobre wyni...

więcej »

WIECZÓR UWIELBIENIA ....

img_3404.jpg

Z ADORACJĄ RELIKIWI DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W SOBOTĘ 27.10.2018 MŁODZIEŻ Z KLAS VIII - III GIMN. PRZYGOTOWUJĄCA SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA PRZEŻYWAŁA KOLEJNĄ ADORACJĘ 

PRZYSZLI ABY RAZEM  UWIELBIAĆ PANA 

Uwielbienie to taki moment, kiedy w końcu nie mówię Bogu jak wielkie są moje problemy, tylko mówię moim problemom jak wielki jest Bóg.

„Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. My często traktujemy Boga tylko w kategoriach „daj”, budzimy się i od razu pobłogosław, wesprzyj, udziel i tak cały czas – potrzebujemy Boga, bo chcemy Jego darów, a mało kto przychodzi, by być dla Niego Samego!

UWIELBIENIE – TO "JESTEM" DLA CIEBIE SAMEGO! 

Może warto odkryć moc tej modlitwy… Uwiel...

więcej »

RÓŻANIEC ! ODMÓWISZ ?

1_f399.jpg

 

Różaniec – z pozoru to zwykła modlitwa. Modlitwa długa i nużąca. Tak jednak nie jest! Różaniec to nie jest zwykła modlitwa – to sposób na życie!

Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa.

Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne 25 minut z 1440 – które otrzymujemy od Boga każdego dnia!

O mocy różańca można pisać wiele – jednak to każdy osobiście musi się o niej przekonać. Spróbuj może już dziś porozmawiać z Maryją trzymając w ręku różaniec. Ja spróbowałem i wiem, że radości i pokoju, jakie daje mi ta modlitwa, ...

więcej »

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PANEM JEZUSEM ....

img_3386.jpg

W dniu 22.09.2018r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ,zebrała się na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Było to rozpoczęcie nabożeństw uwielbienia , które będą odbywać się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Uwieńczeniem tych nabożeństw będzie przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela przez młodzież na całe życie. Zachęcamy wszystkich , którzy pragną spotkać się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie do udziału , aby wejść z Nim w głębszą  relację .

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”

Zapraszamy do galerii ...

więcej »

SPOTKANIE MINISTRANTÓW NA WESOŁO

img_3349.jpg

Okazją do spotkania na wesoło liturgicznej służby ołtarza , było święto św. Stanisława Kostki w dniu 18.09.2018 r. Ten wspólnie  spędzony czas pokazał , że bycie ministrantem  to nie tylko służba , to również wspólnota która się dobrze bawi. 

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ MINISTRANTEM !!!! 

CHCESZ SIĘ CIESZYĆ WSPÓLNIE Z NAMI OBECNOŚCIĄ JEZUSA CHRYSTUSA ? 

CHCESZ SŁUŻYĆ BOGU PRZY OŁTARZU ? 

CHCESZ ABY LITURGIA STAWAŁA SIĘ CORAZ PIĘKNIEJSZA ? 

CHCESZ SPĘDZAĆ CZAS Z NAMI NA WSPÓLNYCH WYJAZDACH i SPOTKANIACH  ? 


 ZAPRASZAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE CZEKAMY !!!

Zapraszamy do galerii..

więcej »

ŚW. STANISŁAW KOSTKA WZÓR DO NAŚLADOWANIA

img_3333.jpg

W dniu 18.09.2018 w naszym Sanktuarium ,zebrała się  młodzież oraz dzieci na wspólnej Eucharystii z okazji święta św. Stanisława Kostki. Była to również okazja spotkania się z św. Stanisławem dla liturgicznej służby ołtarza. Kaznodzieja w trakcie homilii zwrócił uwage na to ,co w życiu jest najważniejsze i co należy czynić , aby stawać się lepszym i osiągnąć świętość. 

Niesamowitą pomocą dla niego, w tym byciu „innym”, „życiu pod prąd” była mocna wiara w Pana Boga, którą wyniósł z domu rodzinnego, całkowite Jemu zaufanie, oraz przekonanie, że świętość jest możliwa do osiągnięcia dla niego (jest możliwa do osiągnięcia dla mnie). Bardzo ważną rolę w dążeniu do świętości, co odkrył pomimo młodego wieku św. Stanisław, jest relacja z Bogiem, a więc modlitwa, lektura S...

więcej »

MOJA DROGA KRZYŻOWA

img_3287.jpg

Każdy z nas przemierzając różne drogi życia niejednokrotnie doświadczał Krzyża codzienności, który pozwala stanąć twarzą w twarz z cierpieniem. Przy każdym mniejszym czy większym niepowodzeniu i upadku zadajemy sobie pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. Niemalże każda z wątpliwości egzystencjalnych zaczyna się od słowa dlaczego i jedyną możliwą szansą odpowiedzi jest nasze spojrzenie w kierunku Krzyża, łącząc cierpienie z męką krzyżową Chrystusa. Choć nie jest to odpowiedź natychmiastowa i najczęściej oczekiwana, spojrzenie na Chrystusa ukazuje wielkość Jego poświęcenia aby stać się dla nas drogowskazem, odpowiedzią i najlepszym remedium na ból.

Nikt z nas nie lubi cierpienia. Nikt nie kocha widoku umierającego. Jednakże to właśnie umierający najbardziej po...

więcej »

JAK DOBRZE ZACZĄĆ ...NOWY ROK SZKOLNY

20180903_082833.jpg

Radośnie

O radość może być najtrudniej. Minęło już kilka dni i powodów do narzekań może być wiele: fatalny plan lekcji, dobór nauczycieli, zmiany w klasie. Jednak pesymizm, myślenie tylko w czarnych barwach, w niczym nam nie pomoże. Odrobina optymizmu natomiast i refleksja: „Może tak ma być i ma to jakiś sens - choć na razie go nie widzę, ale spróbuję ten sens zobaczyć”, sprawią, że najbliższe tygodnie będą bardziej udane.

Odważnie

Mamy prawo bać się różnych sytuacji, szczególnie nowych, obawiać się trudności. Odwaga jednak polega na tym, że mając świadomość lęku, przyznając się do niego, nie pozwalamy mu zwyciężyć. Pierwszak powinien słyszeć: „Wiem, że nie jest ci łatwo, lęk, trema są naturalne. Będziemy je oswajać. Potrzebujesz czasu”. Jednemu możemy gratulow...

więcej »

DLACZEGO MAMY SIĘ MODLIĆ ?

img_3229.jpg

Sens i znaczenie modlitwy można zrozumieć jedynie w świetle wiary. Modlitwa nie ma nic wspólnego z zaklinaniem, przesądami, magią. Modlitwa to prawdziwa, wypływająca z osobistej relacji i więzi rozmowa człowieka z Bogiem. Modlitwa zakłada przyjęcie i świadomość obecności Boga i możliwości kontaktu z Nim. Modlitwa to przyjęcie czegoś nieprawdopodobnego, możliwości kontaktu z Bogiem wszechobecnym i wszechmogącym. Wielu z nas żyje w ciągłym pośpiechu i napięciu. Jak w takich warunkach spotkać się z Bogiem? Czy jest to możliwe w dzisiejszym świecie? Bóg jest blisko. On działa w świecie, który nas otacza. Czasem wystarczy chwila wyciszenia i skierowania myśli ku Niemu, by Go dostrzec. Wystarczy zamknąć oczy i wsłuchać się w Jego Słowo, by spojrzeć na swoje problemy w z...

więcej »

JEDNODNIOWY WYJAZD DO ENERGYLANDII

image000006.jpg

Dnia 3 lipca postanowiliśmy z pomocą sponsorów wyruszyć do tego pięknego miejsca jakim jest Park rozrywki znajdujący sie w Zatorze. Nasza  ekipa liczyła   60 - osób i składała się z ministrantów, młodzieży, dzieci oraz rodziców.

EnergyLandia to magiczny świat , gdzie można odkryć tajemnicę starożytnego Egiptu, przeżyć przygodę rodem z Dzikiego Zachodu, zapomnieć się w bajkowym świecie czy przejechać się bolidem Formuły I. A wszystko to można przeżyć w jeden dzień. Tutaj, każdemu bez względu na wiek spełniają się marzenia.
Całodniowy pobyt sprawił, że mogliśmy przy pięknej pogodzie , przeżyć niezapomniane chwile , które nie tylko zostają uwiecznione na zdjęciu, ale przede wszystkim w pamięci każdego uczestnika tej wspaniałej wyprawy. Może kogoś zaskoczyć tak mała ...

więcej »

CZYM JEST ODPUST PARAFIALNY ?

img_3146.jpg

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego lub świetych  patronów parafii i uwielbienia Boga za ich  orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. W tym roku uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks.mgr Stanisław Piątek z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie. Skladamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszoną homilię ,oraz odprawienie Mszy świętej ,
w intencji całej  nasz...

więcej »

POSZUKIWANIE BOGA …

img_3115.jpg

Błogosławiona dusza, która miłuje Boga doskonale. Stoi ona ponad światem i oddycha powietrzem nieba. Pan Jezus jest jej Przyjacielem. Jej mądrość jest z nieba. Jej radość jest święta, jej wolność jest wolnością Bożą, jej pokój jest niezachwiany nawet w próbach i cierpieniach. Jeżeli pragniesz mieć podobną miłość, otrząsaj się z miłości własnej, nawet w rzeczach Bożych, a szukaj wszędzie Boga i tylko Boga. Tym szczególnym czasem poszukiwania Boga , była kolejna nowenna , prowadzona przez Ojca Duchownego Dekanatu Krosno II Ks. Stanisława Morawskiego CSMA . Skladamy serdeczne Bóg zapłać , za tak bardzo pokrzepiające słowo Boże skierowane do naszej wspólnoty.

Zapraszam do galerii ...

więcej »

DLACZEGO ŚWIĘTUJEMY BOŻE CIAŁO ?

img_3050.jpg

Boże Ciało to święto, którego celem jest publiczne wyznanie wiary w obecność Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu należnej czci i uwielbienia, podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, wreszcie przebłaganie Go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość. Każdy z nas mógł spotkać się z Jezusem ,  ale powstaje pytanie czy wszyscy z tego skorzystali ?

Zapraszam do galerii...

więcej »

ROCZNICA I KOMUNII ŚW. TO CZAS BLISKOŚCI RODZINY

img_2896.jpg

W parafiach obchodzone są uroczyście pierwsze rocznice I Komunii świętej. Dlaczego Kościół tak je celebruje?

To wyrasta z rozumienia podstawowego celu w życiu człowieka, a podstawowym celem jest uwielbianie i służenie Bogu. To nas prowadzi do szczęścia. Pierwszym takim momentem jest chrzest, a drugim - przyjęcie komunii świętej. To jest najpiękniejszy wyraz naszej miłości do Boga. Uczestnictwo w Mszy świętej i przyjęcie komunii, czyli jedność z Bogiem. Kościół pragnie ugruntować to doświadczenie u dzieci poprzez Biały Tydzień, a później poprzez pierwszą rocznicę komunii. To przypomnienie, jak wielkie wydarzenie przeżyliśmy rok temu.

Rocznica ma na nowo uświadomić rodzicom to wydarzenie?

Tak, i że nie jest to temat już odfajkowany. Tutaj powinna być refleksja, c...

więcej »

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - CZYJE ŚWIĘTO ?

img_2868.jpg

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. W naszej świadomości maj jest przede wszystkim poświęcony naszej Niepokalanej Matce. Myślę, że nie darmo Maryja wybrała właśnie 13. dzień maja na swoje pierwsze objawienie w Fatimie.  Najczęściej w maju dzieci przyjmują także swoją pierwszą Komunię Świętą. Właśnie o tym wydarzeniu, ważnym dla samych dzieci, ich rodzin i znajomych, chciałem  napisać parę słów.
Na początku dzieci są prawie wszystkie jednakowo onieśmielone i trochę przestraszone. Nie wiedzą, czego się będzie od nich wymagać, w miarę jednak,  dzieci robią się  coraz bardziej ożywione, można usłyszeć, jak opowiadają o swoich oczekiwaniach, pragnieniach, związanych z tym wielkim religijnym wydarzeniem.
I tu moglibyśmy się zdziwić, jak różne podejście do pi...

więcej »

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.11.2019, o godz 17:00