Aktualności

RÓŻANIEC ! ODMÓWISZ ?

1_f399.jpg

 

Różaniec – z pozoru to zwykła modlitwa. Modlitwa długa i nużąca. Tak jednak nie jest! Różaniec to nie jest zwykła modlitwa – to sposób na życie!

Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa.

Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne 25 minut z 1440 – które otrzymujemy od Boga każdego dnia!

O mocy różańca można pisać wiele – jednak to każdy osobiście musi się o niej przekonać. Spróbuj może już dziś porozmawiać z Maryją trzymając w ręku różaniec. Ja spróbowałem i wiem, że radości i pokoju, jakie daje mi ta modlitwa, ...

więcej »

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PANEM JEZUSEM ....

img_3386.jpg

W dniu 22.09.2018r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ,zebrała się na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Było to rozpoczęcie nabożeństw uwielbienia , które będą odbywać się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Uwieńczeniem tych nabożeństw będzie przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela przez młodzież na całe życie. Zachęcamy wszystkich , którzy pragną spotkać się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie do udziału , aby wejść z Nim w głębszą  relację .

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”

Zapraszamy do galerii ...

więcej »

SPOTKANIE MINISTRANTÓW NA WESOŁO

img_3349.jpg

Okazją do spotkania na wesoło liturgicznej służby ołtarza , było święto św. Stanisława Kostki w dniu 18.09.2018 r. Ten wspólnie  spędzony czas pokazał , że bycie ministrantem  to nie tylko służba , to również wspólnota która się dobrze bawi. 

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ MINISTRANTEM !!!! 

CHCESZ SIĘ CIESZYĆ WSPÓLNIE Z NAMI OBECNOŚCIĄ JEZUSA CHRYSTUSA ? 

CHCESZ SŁUŻYĆ BOGU PRZY OŁTARZU ? 

CHCESZ ABY LITURGIA STAWAŁA SIĘ CORAZ PIĘKNIEJSZA ? 

CHCESZ SPĘDZAĆ CZAS Z NAMI NA WSPÓLNYCH WYJAZDACH i SPOTKANIACH  ? 


 ZAPRASZAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE CZEKAMY !!!

Zapraszamy do galerii..

więcej »

ŚW. STANISŁAW KOSTKA WZÓR DO NAŚLADOWANIA

img_3333.jpg

W dniu 18.09.2018 w naszym Sanktuarium ,zebrała się  młodzież oraz dzieci na wspólnej Eucharystii z okazji święta św. Stanisława Kostki. Była to również okazja spotkania się z św. Stanisławem dla liturgicznej służby ołtarza. Kaznodzieja w trakcie homilii zwrócił uwage na to ,co w życiu jest najważniejsze i co należy czynić , aby stawać się lepszym i osiągnąć świętość. 

Niesamowitą pomocą dla niego, w tym byciu „innym”, „życiu pod prąd” była mocna wiara w Pana Boga, którą wyniósł z domu rodzinnego, całkowite Jemu zaufanie, oraz przekonanie, że świętość jest możliwa do osiągnięcia dla niego (jest możliwa do osiągnięcia dla mnie). Bardzo ważną rolę w dążeniu do świętości, co odkrył pomimo młodego wieku św. Stanisław, jest relacja z Bogiem, a więc modlitwa, lektura S...

więcej »

MOJA DROGA KRZYŻOWA

img_3287.jpg

Każdy z nas przemierzając różne drogi życia niejednokrotnie doświadczał Krzyża codzienności, który pozwala stanąć twarzą w twarz z cierpieniem. Przy każdym mniejszym czy większym niepowodzeniu i upadku zadajemy sobie pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. Niemalże każda z wątpliwości egzystencjalnych zaczyna się od słowa dlaczego i jedyną możliwą szansą odpowiedzi jest nasze spojrzenie w kierunku Krzyża, łącząc cierpienie z męką krzyżową Chrystusa. Choć nie jest to odpowiedź natychmiastowa i najczęściej oczekiwana, spojrzenie na Chrystusa ukazuje wielkość Jego poświęcenia aby stać się dla nas drogowskazem, odpowiedzią i najlepszym remedium na ból.

Nikt z nas nie lubi cierpienia. Nikt nie kocha widoku umierającego. Jednakże to właśnie umierający najbardziej po...

więcej »

JAK DOBRZE ZACZĄĆ ...NOWY ROK SZKOLNY

20180903_082833.jpg

Radośnie

O radość może być najtrudniej. Minęło już kilka dni i powodów do narzekań może być wiele: fatalny plan lekcji, dobór nauczycieli, zmiany w klasie. Jednak pesymizm, myślenie tylko w czarnych barwach, w niczym nam nie pomoże. Odrobina optymizmu natomiast i refleksja: „Może tak ma być i ma to jakiś sens - choć na razie go nie widzę, ale spróbuję ten sens zobaczyć”, sprawią, że najbliższe tygodnie będą bardziej udane.

Odważnie

Mamy prawo bać się różnych sytuacji, szczególnie nowych, obawiać się trudności. Odwaga jednak polega na tym, że mając świadomość lęku, przyznając się do niego, nie pozwalamy mu zwyciężyć. Pierwszak powinien słyszeć: „Wiem, że nie jest ci łatwo, lęk, trema są naturalne. Będziemy je oswajać. Potrzebujesz czasu”. Jednemu możemy gratulow...

więcej »

DLACZEGO MAMY SIĘ MODLIĆ ?

img_3229.jpg

Sens i znaczenie modlitwy można zrozumieć jedynie w świetle wiary. Modlitwa nie ma nic wspólnego z zaklinaniem, przesądami, magią. Modlitwa to prawdziwa, wypływająca z osobistej relacji i więzi rozmowa człowieka z Bogiem. Modlitwa zakłada przyjęcie i świadomość obecności Boga i możliwości kontaktu z Nim. Modlitwa to przyjęcie czegoś nieprawdopodobnego, możliwości kontaktu z Bogiem wszechobecnym i wszechmogącym. Wielu z nas żyje w ciągłym pośpiechu i napięciu. Jak w takich warunkach spotkać się z Bogiem? Czy jest to możliwe w dzisiejszym świecie? Bóg jest blisko. On działa w świecie, który nas otacza. Czasem wystarczy chwila wyciszenia i skierowania myśli ku Niemu, by Go dostrzec. Wystarczy zamknąć oczy i wsłuchać się w Jego Słowo, by spojrzeć na swoje problemy w z...

więcej »

JEDNODNIOWY WYJAZD DO ENERGYLANDII

image000006.jpg

Dnia 3 lipca postanowiliśmy z pomocą sponsorów wyruszyć do tego pięknego miejsca jakim jest Park rozrywki znajdujący sie w Zatorze. Nasza  ekipa liczyła   60 - osób i składała się z ministrantów, młodzieży, dzieci oraz rodziców.

EnergyLandia to magiczny świat , gdzie można odkryć tajemnicę starożytnego Egiptu, przeżyć przygodę rodem z Dzikiego Zachodu, zapomnieć się w bajkowym świecie czy przejechać się bolidem Formuły I. A wszystko to można przeżyć w jeden dzień. Tutaj, każdemu bez względu na wiek spełniają się marzenia.
Całodniowy pobyt sprawił, że mogliśmy przy pięknej pogodzie , przeżyć niezapomniane chwile , które nie tylko zostają uwiecznione na zdjęciu, ale przede wszystkim w pamięci każdego uczestnika tej wspaniałej wyprawy. Może kogoś zaskoczyć tak mała ...

więcej »

CZYM JEST ODPUST PARAFIALNY ?

img_3146.jpg

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego lub świetych  patronów parafii i uwielbienia Boga za ich  orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. W tym roku uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks.mgr Stanisław Piątek z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie. Skladamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszoną homilię ,oraz odprawienie Mszy świętej ,
w intencji całej  nasz...

więcej »

POSZUKIWANIE BOGA …

img_3115.jpg

Błogosławiona dusza, która miłuje Boga doskonale. Stoi ona ponad światem i oddycha powietrzem nieba. Pan Jezus jest jej Przyjacielem. Jej mądrość jest z nieba. Jej radość jest święta, jej wolność jest wolnością Bożą, jej pokój jest niezachwiany nawet w próbach i cierpieniach. Jeżeli pragniesz mieć podobną miłość, otrząsaj się z miłości własnej, nawet w rzeczach Bożych, a szukaj wszędzie Boga i tylko Boga. Tym szczególnym czasem poszukiwania Boga , była kolejna nowenna , prowadzona przez Ojca Duchownego Dekanatu Krosno II Ks. Stanisława Morawskiego CSMA . Skladamy serdeczne Bóg zapłać , za tak bardzo pokrzepiające słowo Boże skierowane do naszej wspólnoty.

Zapraszam do galerii ...

więcej »

DLACZEGO ŚWIĘTUJEMY BOŻE CIAŁO ?

img_3050.jpg

Boże Ciało to święto, którego celem jest publiczne wyznanie wiary w obecność Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu należnej czci i uwielbienia, podziękowanie za łaski płynące przez ten Sakrament, wreszcie przebłaganie Go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość. Każdy z nas mógł spotkać się z Jezusem ,  ale powstaje pytanie czy wszyscy z tego skorzystali ?

Zapraszam do galerii...

więcej »

ROCZNICA I KOMUNII ŚW. TO CZAS BLISKOŚCI RODZINY

img_2896.jpg

W parafiach obchodzone są uroczyście pierwsze rocznice I Komunii świętej. Dlaczego Kościół tak je celebruje?

To wyrasta z rozumienia podstawowego celu w życiu człowieka, a podstawowym celem jest uwielbianie i służenie Bogu. To nas prowadzi do szczęścia. Pierwszym takim momentem jest chrzest, a drugim - przyjęcie komunii świętej. To jest najpiękniejszy wyraz naszej miłości do Boga. Uczestnictwo w Mszy świętej i przyjęcie komunii, czyli jedność z Bogiem. Kościół pragnie ugruntować to doświadczenie u dzieci poprzez Biały Tydzień, a później poprzez pierwszą rocznicę komunii. To przypomnienie, jak wielkie wydarzenie przeżyliśmy rok temu.

Rocznica ma na nowo uświadomić rodzicom to wydarzenie?

Tak, i że nie jest to temat już odfajkowany. Tutaj powinna być refleksja, c...

więcej »

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - CZYJE ŚWIĘTO ?

img_2868.jpg

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. W naszej świadomości maj jest przede wszystkim poświęcony naszej Niepokalanej Matce. Myślę, że nie darmo Maryja wybrała właśnie 13. dzień maja na swoje pierwsze objawienie w Fatimie.  Najczęściej w maju dzieci przyjmują także swoją pierwszą Komunię Świętą. Właśnie o tym wydarzeniu, ważnym dla samych dzieci, ich rodzin i znajomych, chciałem  napisać parę słów.
Na początku dzieci są prawie wszystkie jednakowo onieśmielone i trochę przestraszone. Nie wiedzą, czego się będzie od nich wymagać, w miarę jednak,  dzieci robią się  coraz bardziej ożywione, można usłyszeć, jak opowiadają o swoich oczekiwaniach, pragnieniach, związanych z tym wielkim religijnym wydarzeniem.
I tu moglibyśmy się zdziwić, jak różne podejście do pi...

więcej »

CZYM JEST ODPUST PARAFIALNY ?

img_2600.jpg

W czasach dewaluacji wielu zwyczajów, które ongiś były bardzo żywe, warto zastanowić się jakie jest znaczenie odpustu parafialnego.
Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził.. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy. Kościół dając możliwość zyskania w uroczystość odpustową odpust zupełny, wyznacza warunki jakie trzeba spełnić...

więcej »

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

img_2402.jpg

 „ Nie bójcie się!

Szukacie
Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego;
powstał, nie ma Go tu…”
(Mk 16,6)

Szanowni Goście, Drodzy Parafianie,
Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa

pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystu napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania.

Alleluja !

Duszpasterze

Korczyna , Wielkanoc 2018.

Niech tą drogą te...

więcej »

WIELKA SOBOTA ......

img_2423.jpg

Wielka Sobota to nie tylko święcenie pokarmów . Jest dla katolików czasem wielkiego, cichego oczekiwania. Przy grobie Jezusa stoją warty, wierni przychodzą do kościołów, by adorować Najświętszy Sakrament. To jednak także dzień, w którym czuje się już narastającą radość pożegnania z Wielkim Postem i nadchodzących świąt. Przynosi się pokarmy do święcenia, a wieczorem bierze udział w uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej. Ostatniemu dniowi przed Wielkanocą patronują dwa żywioły: ogień i woda.


Zapraszam do galerii

więcej »

JAK DOBRZE ADOROWAĆ KRZYŻ ?

img_2429.jpg

W Wielki Piątek pojawia się wiele momentów ciszy podczas Liturgii. Ale nie trzeba w nich nic mówić, ani silić się na wielkie frazy modlitewnych uniesień. Szczególnie kiedy przychodzi moment adoracji krzyża.  No ale co w takim razie robić, kiedy wokół nic się nie dzieje, a księża leżą krzyżem na posadzce? Przede wszystkim milczeć. Tak, jak się milczy przy osobie dla siebie bardzo ważnej, która zmarła.

Oprócz tego warto na nowo zobaczyć krzyż, który nosi się na własnej szyi i który wisi w domu. Najlepiej w tym dniu ponownie przyjąć te krzyże. I zobaczyć, co one tak naprawdę dla mnie oznaczają.

Wielki Piątek i wszystkie jego momenty ciszy są zetknięciem także z własnym grzechem. Nie jest to łatwą rzeczą, ale trzeba się jej z czasem w swoim życiu nauczyć - modlitwy ...

więcej »

WIELKI PIĄTEK

img_2287.jpg

Wielki Piątek, drugi dzień Triduum Paschalnego, upamiętnia mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. Tego dnia wierni popadają w zadumę i żałują swoich grzechów. Nie odprawia się liturgii eucharystycznej, a kapłani przywdziewają czerwone szaty - symbol miłości i krwi męczenników. To dzień uczestnictwa  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 

Zapraszam do galerii ..

więcej »

DAJMY ŚWIADECTWO PRAWDZIE !

img_2078.jpg

Odpowiadając na apel naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Adama Szala, wyrażony w liście pasterskim z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę kolejne nabożeństwo drogi krzyżowej ofiarowaliśmy w intencji naszej Ojczyzny oraz za chorych i cierpiących.

 Zapraszamy do galerii ....

więcej »

KULIG MŁODZIEŻY ZE SPORNEGO

27901687_1240793829385911_111030457_o.jpg

Ferie to czas radości i odpoczynku. W takim duchu młodzież ze Spornego przeżywała zimowy wypoczynek udając się na wyprawę do Ośrodka Siedlisko Janczar w Pstrągowej. Atrakcji było wiele: Jazda sanną, pieczenie kiełbasy, gry i zabawy w stadninie koni, jazda na sankach i „wojna” na śnieżki.    

Zapraszamy do galerii..

więcej »

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.03.2019, o godz 17:00