Aktualności

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

img_4625.jpg

Czas Bożego Narodzenia, to czas w którym stajemy przed żłóbkiem, wpatrujemy się w małego Jezusa i uświadamiamy sobie, że przyszedł On po to, aby zbawić świat. Dlatego trwając w tym czasie zadumy, młodzież z Korczyny i Orzechówki postanowiła przygotować Koncert Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „W cieniu żłóbka”.

Na scenie pojawiło się wielu solistów i chór, a to wszystko przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

                W ten sposób w myśl słów Pisma Świętego, że: „wiara rodzi się ze słuchania”, w stronę nieba i dla pokrzepienia serc wielu ludzi uniósł się radosny ale i refleksyjny śpiew,  przeplatany symbolicznymi scenami pantomimy:

                Na scenie stanął mały Jezus wskazujący na wielkie, czerwone serce – symbol Jego miłości do człowieka, a ch...

więcej »

ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

szopka-tlo-czarne8qabw.gif

 

Zbliża się  wyjątkowy czas dla nas wszystkich, Boże Narodzenie i Nowy Rok 2018. Na nadchodzące święta, życzymy  Wam Drodzy Parafianie   Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, spędzenia tego szczególnego czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech w tę Noc Betlejemską, w którą wypełniło się Słowo, znikną wszelkie smutki i trudności, konflikty i nieporozumienia. Niech Oblicze nowo narodzonego Pana w Waszym sercu przemienia każdy Wasz dzień, niech napełni Was radością i pokojem, miłością i jednością.

 

Niech obfitość Jego darów i łask spłynął na Was i towarzyszą Wam na wszystkie dni Nowego 2018 Roku. 

A najważniejsze, co możemy Wam i sobie życzyć, to przede wszystkim kroczenia drogą ukazaną nam przez Jezusa Chrystusa, drogą kt&oacut...

więcej »

NIEPOKALANIE POCZĘTA ....

img_1885.jpg

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miało miejsce poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii świętej. W tej uroczystej Eucharystii brali udział licznie zebrani trzecioklasiści jak i ich rodzice, którzy osobiście nakładali  medaliki swoim dzieciom. Poświęcenie i rozdanie medalików było kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej. Rodziców i ich dzieci zawierzamy Matce Najświętszej.

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie. 

Zapraszamy do galerii ..


... więcej »

PO CO NAM ADWENT ?

img_1810.jpg

Adwent jest po to, żeby Bóg mógł do nas przyjść i zastać nas w domu, u siebie, tzn. w wewnętrznym skupieniu i uważności, gotowej przyjąć Kogoś naprawdę Wielkiego! Nie może być tak, żebyśmy byli wciąż tylko w pracy, na zakupach… Nie wolno dać się "wkręcić" w niekończącą się krzątaninę i we wszelkiego typu zaaferowanie - polityką, kryzysami, dyskusjami na forach internetowych, wzajemnym zwalczaniem się, lękami o przyszłość itp.

 

Jak to dobrze, że znów dano nam czas Adwentu. Jeszcze jeden raz możemy czekać na przyjście samego Boga i troszczyć się o wyjście Jemu na spotkanie! Oby wszystko, co w Kościele składa się na treść Adwentu - zarówno w Liturgii, jak i w kulturze - budziło w nas tęsknotę za spotkaniem z Bogiem, za Zbawicielem.

Niestety, Adwent, będący przez ...

więcej »

MODLITEWNE SPOTKANIE ....

img_1776.jpg

Listopadowe spotkanie z św. Józefem Sebastianem Pelczarem

Modlitewnemu spotkaniu w tym wyjątkowym dniu dla naszej wspólnoty parafialnej przewodniczył Ks. Daniel Trojnar. W homilii, która była skierowana do każdego z nas, podkreślił rolę wiary w życiu człowieka wierzącego. Musimy w naszej codzienności strzec się, aby nas nie zwiedziono, wielu bowiem przychodzi pod imieniem Jezusa. Główny celebrans zwrócił uwagę na to, jak wygląda nasze życie, czy jest przepełnione miłością do Boga tak jak życie naszego św. Józefa Sebastiana ?
Niech nasz Patron wstawia się za nami u Boga i wyprasza te łaski, które tak bardzo potrzebujemy. Św. Józefie Sebastianie módl się za nami.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Danielowi za dar ofiary eucharystycznej , wygłoszoną homilię . Wszys...

więcej »

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ....

img_1588.jpg

Biało-czerwony sztandar powiewa
A nad nim orzeł srebrzysty lśni -
Tu moje miejsce na tej ziemi,
Gdzie słowo Polska wspaniale brzmi.
Ziemio ojczysta, tyleś przeżyła,
Byłaś ty mokra od krwi i łez -
Byłaś i jesteś dla mnie kochana,
Tu moje miejsce na ziemi jest.
(Cecylia Korban)

Nasze myśli, jak słowa poetki, biegną dziś - w tym szczególnym dniu - ku naszej ziemskiej matce, jaką jest Ojczyzna - Polska. Najstarszemu pokoleniu staje w tym momencie przed oczyma historia ich życia, z przykrymi niestety przeżyciami ostatniej wojny. Młodszemu pokoleniu przypominają się lata zniewolenia powojennego i służba obcej ideologii. A najmłodszym to, co zobaczą w telewizji lub usłyszą od dorosłych na temat Polski. I to niestety nie zawsze pochlebnego. Wszystkich nas jednak łąc...

więcej »

REFLEKSJA O ŚWIĘTOŚCI ....

img_1455_1.jpg

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i refleksji. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Miesiąc listopad to szczególny miesiąc refleksji o ludzkim przemijaniu, o życiu  człowieka i jego śmierci, o tym co jest ostatecznym przeznaczeniem człowieka. Szczególne znaczenie mają pierwsze dni miesiąca – 1 listopada Uroczystość wszystkich Świętych, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym jest cała mądrość Kościoła, który odsłania najpierw perspektywę świętości, aby człowiek miał świadomość celu, do którego zmierza.

Poznani...

więcej »

WRĘCZENIE RÓŻAŃCÓW ...

image002.jpg

„Wszystko można uprosić odmawiając różaniec” – Matka Boża

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym Kościele w czwartek, 5 października po nabożeństwie różańcowym podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Dominik miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom klas III Szkoły Podstawowej, które to przygotowują się do Sakramentu I Komunii Świętej. W tym roku to ks. Dominik przygotowuje dzieci klas III do tego ważnego sakramentu. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział zarówno dzieci klas III  jak i ich rodzice. Poświęcone różańce mają pomóc w ożywieniu ducha modlitwy zarówno u dzieci, jak w ich rodzinach.

Modlitwa różańcowa jest bowiem jedną z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Panem Bogiem...

więcej »

WIZYTACJA KANONICZNA ...

foto.jpg

Wizytacja Kanoniczna połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

Wizytacja kanoniczna odbywa się w każdej parafii raz na 5 lat. Ksiądz Biskup przybywa jako gospodarz diecezji, aby zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii, spotkać się z działającymi grupami duszpasterskimi oraz księżmi pracującymi w tejże parafii.
Tak bardzo ważne wydarzenie w naszej parafii miało miejsce 28.09.2017. r. w dzień nowenny ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara. Ks. Arcybiskup Adam Szal już od samego rana realizował bardzo napięty program wizytacji, odwiedzając ludzi, z którymi spędził miłe i wyjątkowe chwile, poznając ich codzienne życie, radości i smutki. Nie brakło także spotkania podczas Eucharystii z parafianami z kościołów dojazdowych, do których ...

więcej »

DROGA KRZYŻOWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI ...

foty_moje_004.jpg

DROGA KRZYŻOWA ZE ŚW. MAKSYMILIANEM MARIA KOLBE W INTENCJI TRZEŹWOŚCI NARODU POLSKIEG0

Sierpień jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafiach. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Musimy być świadomi tego, że prośba o abstynencję nie jest adresowana jedynie do osób, które borykają się z problemem alkoholowym. Sierpniowy apel nie jest też moralnym szantażem wobec tych, którzy nie nadużywają alkoholu, ale nie widzą nic złego w umiarkowanym towarzyskim piciu podczas wakacji. Jest to apel o wolność, o radość i życie wartościami. Naszym świadectwem sierpniowej abstynencji możemy pokazać, że zależy nam na trzeźwości drugiego człowieka i całego narodu. Jednocześnie sami przed sobą możemy udowodnić, że potrafimy ży...

więcej »

UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

1_056.jpg

29 czerwca to uroczystość naszych patronów św. Apostołów Piotra i Pawła -odpust parafialny. Kiedy patrzymy na świętych tej miary co św. Piotr, czy św. Paweł możemy zadziwiać się ich tak bliską relacją z Bogiem.

Każdy z nas idzie inną drogą, która zapewne różni się od drogi naszych patronów, bo przecież mamy inne doświadczenia, inny temperament, inne wykształcenie, a jednak każdego z nas Bóg powołał do bliskiej, bardzo bliskiej zażyłości ze Sobą. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo tych różnic uwierzyć, że Bóg stworzył nas do życia w miłości, a więc w Bogu, czyli w zjednoczeniu z Nim. Inaczej nie czyniłby tego wszystkiego, co już uczynił dla całej ludzkości i co czyni dla każdego z nas. Przeżywana uroczystość odpustowa, której przewodniczył Ks. Dr Radosław Maziarz ...

więcej »

KOLEJNE SPOTKANIE Z NASZYM RODAKIEM

1_012.jpg

W życiu każdego z nas mają miejsce wyjątkowe spotkania. Dzięki tym spotkaniom życie nabiera sensu i staje się piękne. Dla naszej wspólnoty tym wyjątkowym spotkaniem jest comiesięczna nowenna, w której spotykamy się z Jezusem, ale również z naszym rodakiem św. Józefem Sebastianem Pelczarem. Czerwcowej liturgii przewodniczył Ks. Piotr Piskorz, który przypomniał nam cenną naukę naszego patrona. Niech nasze życie będzie wiec przepełnione miłością, do której każdy, jest wezwany, aby się nią dzielić z drugim człowiekiem.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć 

więcej »

MINISTRANCI W RZESZOWSKIM FLYPARKU

20170623_162402.jpg

W dniu 23.06.2017 grupa ministrantów wraz ze swoim opiekunem Ks. Dariuszem oraz Rodzicami w ramach nagrody za bardzo solidny i aktywny udział w Oktawie Bożego Ciała wybrała się do parku rozrywki. Wszyscy skorzystali z możliwości skakania na trampolinach robienia różnych akrobacji i dobrej zabawy. Czas wspólnie spędzony pokazał jak grupa 20-osobowa, potrafi świetnie się bawić pomimo różnicy wieku. Zabawa, choć była bardzo mecząca to jednak dała wiele radości, która była widoczna na twarzach uczestników udanego wyjazdu. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu oraz anonimowym ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie, oraz staropolskie Bóg zapłać.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

więcej »

80-LECIE CHÓRU "CHORUS"...

img_0690.jpg

W niedzielę 25 czerwca odbył się benefis Chóru „Chorus”, który zakończył trwające od Bożego Ciała ubiegłego roku obchody 80-lecia zespołu. Chórzyści uczestniczy w odprawianej w ich intencji Mszy św., dla której zapewnili chóralną oprawę wraz z liturgią Słowa. W czasie mszy wykonano m. in. utwory: „Wnijdę Panie” - pieśń niewolników z opery „Nabucco”  Giuseppe Verdiego oraz „Ave Verrum”  W.A. Mozarta. Po mszy zaproszeni goście i wierni wysłuchali okolicznościowego koncertu pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu jubilatów, którym przy niektórych utworach wtórowała Orkiestra Dęta OSP z Iskrzyni pod batutą p. Wiesława Wojnara. W programie koncertu znalazły się utwory polskich twórców z okresu średniowiecza we współczesnych opracowaniach (O Matko miłościwa, Wi...

więcej »

WITAMY CIĘ MATKO POCIESZENIA...

img_0566.jpg

W dniach od 3 do 4 czerwca 2017., w naszym korczyńskim sanktuarium gościliśmy Matkę Pocieszenia z Kombornii, której obraz został ukoronowany 11.06. 2017 r., podczas  uroczystości odpustowej w Miejscu Piastowym, przez J.E. Ks. Abp. Adama Szala. Dla wielu z nas był to niezwykły czas spotkania z Pocieszycielką Wiernych i powierzenia Jej swoich trudności, które pomagają nam dojrzewać w drodze do nieba.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

więcej »

ZAGRODY NASZE WIDZIEĆ PRZYCHODZI... BOŻE CIAŁO...

img_0414.jpg

W czwartek 15 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. 

Wymową święta Bożego Ciała jest danie świadectwa naszej wiary poprzez udział w procesji Najświętszego Sakramentu, która jest niejako obrazem naszego życia. Gdyż tak jak my w pielgrzymce naszego życia przemierzamy wiele dróg, krocząc dzień po dniu do wyznaczonego nam celu, tak Chrystus w Uroczystość Bożego Ciała pielgrzymuje do nas wychodząc na drogi naszej parafii, aby być bliżej nas, naszego życia przepełnionego trudem, wysiłkiem. Przepełnionego wieloma problemami, kłopotami rodzinnymi, a czasem cierpieniem i bólem. I w takie nasze życie chce wejść Jezus, aby nadać mu właściwego sensu, przypomniając nam, że w tej ziemskiej pielgrzymce nie jesteśmy sami. 

Uro...

więcej »

PRZEZ PRZYRODĘ DO BOGA... GRUPA ŚW. J.S. PELCZARA...

img_9779.jpg

"Bóg objawia się tym wszystkim, którzy szukają Go czystym sercem. Ten, kto szuka szczerze Boga, w efekcie odnajduje Go, mimo niezliczonych trudności.
Tylko ten jest mądry, kto spotkał Boga i upadł przed nim, na kolana". 


Benedykt XVI

Człowiek od zawsze próbował odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Starał się nazwać i zrozumieć Istotę i sens życia. Dążył do tego, aby świat stał się jego domem dającym się ogarnąć i poznać. 

Czas poszukiwania Boga i sensu ludzkiego życia, to szczególna domena ludzi młodych. To właśnie ten niezwykły i beztroski okres ludzkiego życia, przepojony duchem entuzjazmu i ideałowości inspiruje młodych ludzi do wejścia na nieznaną drogę, widącą do spotkania z Bogiem i odkrycia swojego życiowego powołania. Moment ten w ludzkiej egzystencji, moż...

więcej »

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W SPORNEM...

img_20170531_183921.jpg

31 maja w liturgii Kościoła wspominamy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczne wspomnienie nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety, wywodzi się z religijności chrześciajńskiego Wschodu. Uroczystość tę wprowadził do zakonu franciszkańskiego św. Bonawentura w 1263r.  Kiedy zaś w  1389r. powstała wielka schizma na Zachodzie, święto to rozszerzył na cały Kościół papież Bonifacy IX, aby uprosić za przyczyną Maryi jedność w Kościele Chrystusowym. 

  Według tradycji scena nawiedzenia miała miejsce w Ain Karim, w miejscowości położonej 7 km na zachód od Jerozolimy. Maryja odbywała prawdopodobnie całą drogę z Nazaretu do Ain Karim pieszo. Motywem jej podróży stała się chęć podzielenia się ze swoją krewną Elżbietą radosną nowiną o Zwiastowaniu oraz pogratul...

więcej »

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE... NOWENNA...

dsc07384.jpg

  28 maja 2017r. w naszym korczyńskim sanktuarium po raz kolejny przeżywaliśmy nowennę próśb i podziękowań przez przyczynę św. J.S. Pelczara. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Paweł Serwański - wikariusz parafii  pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie, który do zgromadzonych wiernych skierował Słowo Boże. W kazaniu, Kaznodzieja przypomniał nam, co jest celem ostatecznym życia ludzkiego na ziemi: "Nasza ojczyzna jest w niebie" (Flp 3,20), a wstępujący do Ojca zmartwychwstały Chrystus odchodzi z ziemi, aby przygotować nam miejsce.

  Bezpośrednio po zakończonej Mszy św., asysta liturgiczna udała się do ołtarza św. J.S. Pelczara, aby tam przedstawić Panu Bogu, przez Jego przyczynę prośby i podziękowania złożone w kościele parafialnym oraz te, które zostały nadesł...

więcej »

DZIĘKUJEMY ZA DAR I KOMUNII ŚWIĘTEJ...

wycieczka_41.jpg

15 i 16 maja 2017r. dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca, wraz z rodzicami wybrały się na pielgrzymkę dziękczyną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby podziękować Panu Jezusowi za dar I Komunii Świętej. Tam też została odprawiona Msza św. dziękczynna, a następnie wspólnie z dziećmi i ich rodzicami, uczestniczyliśmy w prelekcji prowadzonej przez s. Grację, przybliżającej temat Bożego Miłosierdzia.

  Oprócz wizyty w łagiewnickim Sanktuarium, zwiedzilśmy wraz z dziećmi i ich rodzicami zabytki królewskiego miasta - Krakowa. Następnie, dzieci pod opieką swoich  rodziców, udały się na krakowski Rynek, aby tam zakupić pamiątki i wspólnie spędzić czas. 

Wraz ze wszystkimi dziećmi i ...

więcej »

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.03.2019, o godz 17:00