Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Dominik Długosz
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Polecamy

Intencje on-line do Bpa Pelczara

Dodaj intencje

Święty biskupie Pelczarze! Dziękuję za dotychczasową opiekę i proszę o pomoc podczas sesji egzaminacyjnej, proszę Cie również o potrzebne łaski.
~Parafianin, 02.06.2017

Święty biskupie Pelczarze! Dziękuję za opiekę nad moją rodziną i proszę o dalsze wstawiennictwo do Boga za twoim pośrednictwem. Spraw, aby mój syn szczęśliwie wrócił z podróży, aby był szczęśliwy, postaw na jego drodze dziewczynę, która sprawi, że stanie się radosnym i szczęśliwym. Daj mi siłę i zdrowie zmagać się  z trudnościami życia codziennego.
~Parafianka, 01.06.2017

Proszę o modlitwę w intencji powrotu Mateusza, jego nawrócenia i Boskiej opieki nad odbudową naszej relacji, żebyśmy mogli stworzyć szczęśliwy związek.
Poznań ~Katarzyna, 31.05.2017

O zdrowie, zgodę, przemianę, opiekę św. Biskupa Józefa Pelczara, światlość i dary Ducha Świętego, mądre podejmowanie przemyślanych decyzji, dobry, spokojny rok, bezpieczeństwo, pogodzenie się z wolą Boża, pozytywne załatwienie trudnych spraw znanych Bogu, dobrych, uczciwych, mądrych ludzi, wyjście z problemów, nadzieję na lepsze jutro dla Ali, Joli, Krzyśka, Agaty, Teresy, ks. Stasia, ks, Kazika.
Wrocław ~Pielgrzym, 30.05.2017

O rozwiązanie wezłów samotności Ali, zalożenie szczęśliwej rodziny Ali, uzdrowienie z chorób duszy Ali, znalezienie dobrej, normalnej pracy, stażu, dobrą i szczerą przyjaźń dla Ali z pewną osobą, madrość i zdanie egzaminów. Agatce wytrwalość w modlitwie, dla Ali zaś w chorobie, żeby nie pogłębiała się u niej.
Kraków ~Ala, 30.05.2017

Proszę o potrzebne łaski dla mojego męża.
~Parafianka, 28.05.2017

Święty Biskupie Pelczarze dziękuję za otrzymane łaski, proszę o zdrowie dla Mamy, dla Teściowej. Polecam Je twojej opiece, proszę o zdrowie dla Taty, dziękuję za szczęśliwą podróż brata, otaczaj swoją opieką moje dzieci i wnuczęta, a całą rodzinę chroń od wszelkiego złego. Wyproś potrzebne łaski dla mojego syna i przyszłej synowej, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Proszę o dar potomstwa dla Michasi i Janusza.
Proszę o łaskę zdrowia dla ciężko chorego księdza Sławomira Murawki.

~Parafianka, 28.05.2017

Św. Biskupie J.S. Pelczarze gorąco proszę Cię o pomyśne zdanie egzaminów końcowych i pomoc podczas obrony pracy dyplomowej dla mnie  i mojego chłopaka. Dziękuję!
Korczyna ~Kasia, 28.05.2017

Święty Biskupie Józefie Sebastianie! Dziękuję za wszystkie łaski, którymi obdarzasz mnie i moją rodzinę. Proszę o dalsze wstawiennictwo u Boga oraz o błogosławieństwo z okazji moich zbliżających się 25-tych urodzin.

Korczyna ~Parafianka, 28.05.2017

Święty Józefie Sebastianie, dziękujemy Ci za opiekę nad naszą rodziną i prosimy o dalsze wstawiennictwo i uproszenie u Boga wszelkich potrzebnych łask, a w szczególności łaski zdrowia i rozwiązania trudnej sprawy.
~Parafianie, 28.05.2017

Święty biskupie Pelczarze, dziękuję za łaski otrzymane za Twoim pośrednictwem. Proszę, uproś u miłosiernego Jezusa łaski zdrowia, pracy, mocy Ducha Świętego dla całej rodziny, a dla Twojego sługi Stanisława uproś dar życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.
Korczyna ~Parafianka, 27.05.2017

Św Józefie Sebastianie dziękuję za dotychczasowe łaski. Bardzo proszę o zdrowie, siłę dla kochanej Mamy. Proszę o zdrowie, Bożą opiekę na każdy dzień dla mojej calej Rodziny. Św Józefie proszę, dopomóż siostrzenicy w sesji egzaminacyjnej na studiach. Dopomóż w utrzymaniu pracy w tak trudnych czasach i w wiadomej tylko Tobie sprawie. Św. Józefie, proszę o siłę w walce z choroba i dopomóż, aby choroba dalej sie nie pogłębiała, żeby winiki badań byly pomyślne.
Korczyna ~Parafianka, 27.05.2017

Święty Józefie Sebastianie proszę Cię gorąco o pomoc w nauce dla mojego syna, aby zaliczył obecny rok szkolny, aby nauka nie była dla niego udręką. Miej w opiece moje małżeństwo i moją rodzinę. Uwolnij męża od nałogu który niszczy nasze życie. Wypraszaj u Boga potrzebne dla nas łaski. Miej w opiece moją mamę, Grzegorza.
Korczyna ~Parafianka, 27.05.2017

Św. biskupie Pelczarze! Miej mnie w opiece w tej ciężkiej chorobie, której cierpienie ofiaruję jako przebłaganie o przebaczenie grzechów życia. Poleć opiece Miłosiernego Jezusa, by mnie zabrał do siebie z tego świata. Jezu przepraszam, ufam Tobie i proszę - zabierz mnie do siebie. 
~Czcicielka, 25.05.2017

Św. biskupie Józefie Sebastianie! Opiekuj się moimi wnuczętami, dbaj o ich zdrowie, silną wiarę i potrzebne łaski dla własciwego rozwoju. Czuwaj nad nimi i ich rodzinami. Polecaj opiece Matce Bożej i miłosiernemu Jezusowi. Jezu proszę i ufam Tobie!
~Wierna czcicielka, 25.05.2017

Św. nasz rodaku Biskupie Pelczarze! Proszę owstawiennictwo u Serca miłosiernego Jezusa, o przebaczenie mi grzechów mojego życia, odpuszczenie win, za co ofiaruję cierpienia mojej choroby i prosze o Boże miłosierdzie w godzinie śmierci. Jezu przepraszam, wybacz mi, ufam tobie i zabierz mnie do siebie.
~Czcicielka, 25.05.2017

Św. biskupie Pelczarze! Dziękuję za otrzymane już łaski. Proszę owstawiennictwo u miłosiernego Jezusa, o opieke i potrzebne łaski dla rodzin moich synów, synowych i wnucząt. Proszę dla nich o zdrowie, silną wiarę, miłość i zgodę w rodzinach, spokojne prace. Jezu miej ich w opiece. Obdarz potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Jezu ufam Tobie i proszę - nie opuszczaj ich.
~Matka, 25.05.2017

Święty Józefie proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
~Parafianka, 25.05.2017

ŚWIĘTY JÓZEFIE SEBASTIANIE PROSZĘ CIĘ GORĄCO O OPIEKĘ NAD MOJĄ RODZINĄ, O ZDROWIE, O UTRZYMANIE PRACY PRZEZ MĘŻA. MIEJ NAS NADAL W SWOJEJ OPIECE. BŁOGOSŁAW NAM NASZ ŚWIĘTY PATRONIE.
KROSNO ~WIERNA CZCICIELKA, 25.05.2017

Proszę o potrzebne łaski dla mojego brata, o wypełnienie woli Bożej w Jego życiu i błogosławieństwo dla niego i jego rodziny.
~Brat, 22.05.2017

Święty nasz Orędowniku! Bardzo Cię prosimy o wypraszanie dla naszej parafii nowych świętych powołań do Służby Bożej, zaś dla wszystkich powołanych, którzy już odpowiedzili pozytywnie na Twe zaproszenie do służby, prosimy o potrzebne dla nich siły i dary Twego Ducha na czas podejmowania decyzji oraz formacji.  
~Krzysztof, 22.05.2017

Św. bp. Pelczarze bardzo dziękuję za Twoje wstawiennictwo i wszelkie łaski, jakie wyprosiłeś dla mnie i mojej rodziny. Proszę także o dalszą opiekę i światło Boże na rozeznanie i podążanie drogą miłą Bogu! 
~Twoj czciciel, 22.05.2017

Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że postawiłeś na drodze mojego życia Ewelinę. Błagam Cię, aby była szczęśliwa. Ześlij Ducha Pocieszyciela, który doda jej sił w przeżywaniu kolejnych trudów codzienności. Proszę spraw, abym był dla niej oparciem i pomocą w smutkach i troskach. Prowadź nas Panie do Ciebie razem bez względu na to jak ciężko będzie.
                                                                                                        Amen
Olkusz ~Grzegorz, 21.05.2017

Św. Sebastianie proszę o milość i zgodę w mojej rodzinie, o zdrowie dla moich bliskich. Wypraszaj łaski szczególnie dla mojego syna, aby odnalazł drogę do Boga i był szczęśliwy.
~Parafianka, 21.05.2017

 Z całego serca proszę Cię św. Józefie Sebastianie o opiekę w czasie operacji mojego kochanego wnuka Jakuba w dniu 1 czerwca, aby się szczęsliwie udała, nie było komplikacji i powikłań. Wyproś mu i jego mamie Boże błogosławieństwo, dobre zdrowie. Spraw, żeby szczęśliwie zakończył rok szkolny. Dziękuję Ci  za dotychczasową opiekę  i otrzymane łaski. /Córka dostała pracę /Bóg zapłać.
Krosno ~Zmartwiona babcia, 19.05.2017

Proszę o łaskę trzeźwości dla mojego męża i uzdrowienie z padaczki. 
Zręcin ~Renata , 18.05.2017

Św. Sebastianie proszę o uwolnienie mnie od lęku i strachu. Uzdrów mojego syna Pawła.
Krosno ~Jola, 18.05.2017

O zdrowie, zgodę, bezpieczeństwo, przemianę, dary Ducha Świętego, Boże blogosławieństwo, wyjście z problemów, dobrych uczciwych ludzi dla Ali, Joli, Krzyśka, Agaty ,Teresy, ks. Kazika, ks. Stasia.
Kraków ~Jola, 16.05.2017

O rozwiązanie wełów samotności Ali, założenie szczęśliwej rodziny, uzdrowienie z chorób duszy Ali, znalezienie dobrej, normalnej pracy, staż dla Ali.
Kraków ~Ala, 16.05.2017

Św. biskupie Pelczarze! Proszę Cię o zdrowie dla mojego syna i ulgę w bólu. Miej go w swojej opiece.
Korczyna ~Zatroskana mama, 16.05.2017

Święty nasz Orędowniku,wstaw się za naszą córką i wyproś jej dobrą, wymarzoną pracę oraz wspieraj ją każdego dnia.
~Rodzice, 16.05.2017

Panie Jezu proszę o łaskę dobrej, stałej pracy, sily rozum, jasny umysł i zdrowie.Proszę również o Boże bogoslawienstwo w sprawach finansowych oraz o dobrą żonę.
Kraków ~Adrian, 16.05.2017

Św. Biskupie proszę o łaskę pomyślnego rozwiązania problemow rodzinych i mieszkaniowych dla Renaty Karcz i jej dzieci spowodowanych długami Józefa. 
Warszawa ~Milena, 12.05.2017

Pokornie Cię błagam św. J.S. Pelczarze! Wyproś u Boga łaskę, aby moja synowa (wdowa) nie krytykowała kościoła i księży. Spraw, by powróciła na drogę praktyk religijnych, aby nauczyła synka modliwy powszechnej, posłała go na lekcje religii i pozwoliła przystąpić do pierwszej Komunii Świętej. Jezu ufam, że za przyczyną św. J.S. Pelczara wysłuchasz mojej prośby, a mnie pozwolisz spokojnie odejść z tego świata,
~Zatroskana matka, 11.05.2017

Z całego serca proszę o łaskę uzdrowienia dla mojego szwagra Radosława, który zmaga się z chorobą nowotworową.
Leśniówka ~Joanna, 09.05.2017

Święty Józefie Sebastianie dziękuję za Twoją opiekę nade mną. Proszę o potrzebne dla mnie łaski, a szczególnie o dar zdrowia.
~Parafianka, 07.05.2017

ORĘDOWNIKU PRZED TRONEM BOGA! WYPROŚ ŁASKĘ NAWRÓCENIA DLA TYCH, Z KTORYMI PRACUJĘ ZA GRANICĄ.
Krościenko Wyżne ~Czciciel, 07.05.2017

Proszę o dar szczęśliwego potomstwa dla córki Sylwii i dla tych niewiast, które pragną zostać matkami. Proszę również o dobrego człowieka na drodze życia dla córki Justyny. Spraw, aby założyła rodzinę. Wyproś zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny. Dla Eweliny proszę o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw spadkowych.
Woj. Śląskie ~Elżbieta, 05.05.2017

Nasz Orędowniku u Serca Pana Jezusa i Matki Najświętszej! Upros łaskę zdrowia dla naszych dzieci i wnuków, szczególnie tych cierpiących na nieuleczalne choroby. Ufamy w Twoją pomoc. Dziękujemy za otrzymane dotąd łaski.
Korczyna ~Rodzina, 04.05.2017

Św. biskupie J.S.Pelczarze! Za Twoim wstawiennictwem proszę o wieczną szczęśliwość dla moich kochanych rodziców - mamy Marii w 20 rocznicę śmierci oraz taty Franciszka w 40 rocznicę śmierci. Jezu, ufamy Tobie!
Korczyna ~Parafianie, 04.05.2017

Dodaj intencje

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.01.2018, o godz 17:00