Grupa Modlitewna Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara

„W pokorze upadam przed Tobą, o Boskie Serce Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie utajone i przyrzekam Ci uroczyście, iż będę się starał wynagrodzić krzywdy, które Ci sam wyrządziłem lub inni wyrządzili coraz większą miłością i oddaniem się dla Ciebie.”                                                      

                                                         /Św. Józef Sebastian Pelczar/

 

Dnia 16 maja R.P. 2004

 W I rocznicę kanonizacji Św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz z okazji ustanowienia kościoła parafialnego w Korczynie, Sanktuarium ku czci Świętego Rodaka, Grupa Modlitewna pod Jego patronatem w odpowiedzi na zachętę Świętego do czci Eucharystycznego Serca Jezusowego podejmuje praktykę Pierwszych Piątków Miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy, które ranią to Najświętsze Serce, a w szczególności:
*
Nie zawsze godne, a niejednokrotnie świętokradzkie przystępowanie do Komunii Świętej
*
oraz w intencji nawrócenia grzeszników.

Ponadto wdzięczni za dar Wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła, zobowiązujemy się do apostolstwa przez czynne uczestnictwo w życiu Kościoła Powszechnego i swojej Parafii.

Podejmując inicjatywę Grupy Modlitewnej Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie włączam się w to Dzieło na okres przynależności do Grupy.
Nie będąc zaś formalnym członkiem Grupy w parafii, czy z poza parafii Korczyna, na dowolnie wybrany przez siebie czas.

 

Przyrzeczenie

Ja………… *w pokorze upadam przed Tobą,* o Boskie Serce Jezusa* w Przenajświętszym Sakramencie utajone* i przyrzekam Ci uroczyście,* iż będę się starał wynagrodzić krzywdy,* które Ci sam wyrządziłem* lub inni wyrządzili* przez praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca.*

         Ponadto* wdzięczni za dar wiary* i przynależności do Chrystusowego Kościoła,* zobowiązujemy się do apostolstwa* przez czynne uczestnictwo w życiu Kościoła Powszechnego* i swojej parafii* coraz większą miłością* i oddaniem się dla Ciebie* Amen.

 

Takie są pczątki Grupy Modlitewnej Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara. Młodzi już od lat w swojej formacji podejmują te wszystkie postanowienia w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego.

Życie Grupy

Młodzi z Grupy Modlitewnej spotykają się w każdy piątek tygodnia. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią po której zebrani udają się na spotkanie formacyjne w Sali Domu Parafialnego.

Spotkania mają różny charakter. Oprócz śpiewu, wolnych rozmów i tak normalnie - spotkania z rówieśnikami, są konferencje, spotkania w grupach dzielenia i oczywiście w każdym miesiącu jest adoracja Najświętszego Sakarmentu.

Młodzież z Grupy przygotowuje także różne przedstawienia, kartki, uroczystości o czym w dalszej części - w Kronice.

Kronika od wakacji 2009 roku

           Wakacje - Zakopane

Po całorocznych zmaganiach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Po usłyszeniu ostatniego dzwonka, młodzi zaczęli pakować plecaki, aby już za dwa dni wyruszyć w nieznane.

22 czerwca zawitali do Zakopanego. Prawdziwe wezwanie podjął ks. Michał Kozak i ks. Rafał Ziajka, którzy podjęli się opieki nad niesforną gromadką. Młodo upieczeni alpiniści nie tracąc czasu, zaraz po rozlokowaniu się w pokojach wyruszyli na tatrzańskie szlaki. Gdzie niezrażeni trudami górskich podróży, wyposażeni w peleryny, których dość często musieli używać, pokonywali kolejne kilometry.

zakKiedy zmęczenie po całodniowych wędrówkach lub brzydka pogoda uniemożliwiały dalsze podboje, młodzież spędzała wolny czas w kinie, na zwiedzaniu miasta, krupówek, kupowaniu pamiątek oraz zabawach w akwaparku.. Młodzi jeżdżąc kolejkami górskimi mieli okazje podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. W natłoku zajęć nie zapomnieli o codziennej modlitwie i mszy świętej, która nie raz odprawiana była w szczytach tatrzańskich gór.

Przez sześć dni pobytu w zimowej stolicy młodzi  zdobyli i odwiedzili:

Dzien 1 - Dolina Białego, Sarnia Skała (1337 mnpm), wodospad Siklawica, Dolina Strążyska

Dzień 2 - Drogą pod reglami na Krzeptówki i Msza Św na Krzeptówkach oraz rekreacja w Aquaparku

Dzień 3 - wyjazd na Kasprowy Wierch (1987 mnpm), potem od Zielonego Stawu i Czerwonych Stawków na Karb (1853 mnpm), Kościelec (2155 mnpm), Msza Św. pod Karbem, Czarny Staw Gąsienicowy, Schronisko Murowaniec i Kuźnice

Dzień 4 - Dolina Strążyska, Giewont (1894 mnpm), Kondracka Przełęcz (1725 mnpm), Msza na Kalatówkach, Kuźnice

Dzień 5 - Gubałówka (1120mnpm), Butorowy Wierch (1160 mnpm) i zjazd wyciągiem krzesełkowym

Dzień 6 - Powrót do domu

Pełni nowej energii, ale ze smutkiem w oczach żegnali Tatry, zabierając do Korczyny góralskie oscypki oraz niezapomniane wspomnienia uwiecznione na fotografiach. Zobacz galerię

Wigilia 2009

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Jak co roku młodzież chcąc uczcić i wspólnie przeżyć Narodziny Pana Jezusa, tradycyjnie już, zorganizowała wigilię. Podczas spotkania nie zabrakło szczerych życzeń, kolędowania ale także świątecznych potraw: ciast, pierogów czy barszczu. Czas spędzony na miłych rozmowach przy świetle choinkowych lampek i grze gitary wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój i stał się dobrym przygotowaniem na przyjście Dzieciątka. Zobacz galerię

„Witaj Jezu ukochany...” czyli Jasełka 2010

Dzieci i młodzież ponownie zachwycili. Tym razem z całą pewnością mieszkańców Korczyny i okolic, którzy obejrzeli ich występ teatralno - wokalny.

Dnia 17 stycznia br. wesoła gromadka na czele z ks. Michałem Kozakiem, wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w sali Domu Parafialnego. Młodzi aktorzy starali się przybliżyć widzom wydarzenia rozgrywające się ponad dwa tysiące lat temu.

Przedstawienie wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców. Już 20 min przed rozpoczęciem widowiska sala była wypełniona po brzegi.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na odsłonięcie kurtyny. Podczas spektaklu mieliśmy okazje poznać historię zagubionego reżysera filmowego Ernesta Eltera oraz jego przyjaciela. Następnie mogliśmy obejrzeć kilka scen z życia świętej rodziny.

Między aktami mieliśmy okazję usłyszeć „anielski śpiew”. Małe aniołki z klasy drugiej, przy akompaniamencie gitar, wykonały prześliczne kolędy i pastorałki .Dzieci przygotowywały się pod opieką pani Maksymiliany Polakowskiej. Ciekawy tekst, efekty świetlne i muzyczne oraz barwne stroje z pewnością długo pozostaną w pamięci.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występie, ksiądz proboszcz Edward Sznaj wyraził swój podziw i podziękował aktorom oraz ks. Michałowi za przygotowanie tegorocznych jasełek. Było to miłe podsumowanie i przypomnienie minionych świąt Bożego Narodzenia. Zobacz galerię fot. Adam Zając

 Rekolekcje - Zimowy wypoczynek z Panem Bogiem... 

 Młodzież tegoroczne ferie postanowiła przeżyć w jarosławskim „Opactwie” na czterodniowych rekolekcjach które odbyły się w dniach: od 14 do 17 lutego 2010r.

Organizacją wyjazdu zajął się ks. Michał Kozak i ks. Rafał Ziajka, który poprowadził cykl konferencji. Rekolekcje te różniły się od ubiegłorocznych, korczyńska młodzież przeżywała je razem z młodymi z miejscowości Jasienica.

Młodzi spędzili czas na modlitwie, śpiewie, spotkaniach w grupach oraz na uczestniczeniu w przygotowanych konferencjach. Zostali również zaproszeni do radia fara, gdzie opowiedzieli o działalności i celach  Grupy Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Mieli możliwość także pozdrowienia swoich bliskich. Zapoznali się z tajnikami pracy w radiu oraz mogli z bliska przyjrzeć się sprzętom znajdującym się w studiu.. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z egzorcystą ks. Marianem Rajchelem, który opowiedział o swojej pracy i działaniu złych duchów na człowieka. Młodzi ludzie słuchali go z niedowierzaniem i fascynacją. To tylko utwierdza fakt, że Jego słowa i opowiedziane historie pozostaną na długo w pamięci i może ustrzegą od podejmowania złych decyzji życiowych.

Zachwyceni atmosferą jaka panowała w Opactwie, gościnnością oraz sympatią jego mieszkańców ze smutkiem żegnali się z tym niesamowitym miejscem, z nadzieją że powrócą tu za rok. Zobacz galerię

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2010r. z czarnym kolorem

XVII SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
W JAROSŁAWIU, 9-11 kwietnia 2010

Niedziela Miłosierdzia Bożego – XXV Światowy Dzień Młodzieży
przeżywany w Kościołach lokalnych
w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i młodymi całego świata

Tytuł Orędzia Benedykta XVI:
"Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" (Mk 10,17)

Hasło roku duszpasterskiego: Bądźmy świadkami miłości

Hasło spotkania młodych: Bądźmy świadkami miłości, aby osiągnąć życie wieczne

Młodzież z naszej parafi wzięła udział w tym oto Spotkaniu. Wszyscy stacjonowali w szkole. W liczbie 21 osób przyjechaliśmy do jarosławia w piatek, po recepcji i rozlokowaniu w szkole udaliśmy się do kościoła OO. Dominikanów, gdzie odbyło się zawiązanie wspólnoty i nabożeństwo.

Poranek sobotni rozpoczęłliśmy Eucharystią po czym młodzież udała się na spotkanie w grupach dzielenia. Nikt nie spodziewał się że będzie to tak trudny i przykry poranek. Na wieść o tragedii pod Smoleńskiem-katastrofie samolotu na pokładzie którego do Katynia leciała Polaska inteligencja z Panem Prezydentem na czele-dzień zmienił się, oczywiście odwołane były koncerty i inne spotkania. Młodzi zgromadzili się na wspólnej Eucharystii i modlitwie za poległych. Wieczorem tradycyjnie już przeżywaliśmy adorację krzyża.

Niedziela to świętowanie Bożego Miłosierdzia z nadzieją, że i my i ci którzy zginęli, będą oglądać Boże oblicze. To było ważne spotkanie, historyczne spotkanie dla młodych i niech takie pozostanie w ich pamięci jako nowa lekcja patriotyzmu. Zobacz galerię

Wakacje 2010 - Olsztyn pod Częstocho

Po rozpakowaniu szkolnych plecaków, czując w powietrzu zapach rozpoczynających się wakacji młodzi z samego rana wsiedli do pociągu, aby rozpocząć nową przygodę. Tym razem letni odpoczynek przeżywali razem z młodzieżą z Jasienicy pod czujnym okiem ks. Michała Kozaka i ks. Rafała Ziajki.

Czterdziestoosobowa grupa pierwszy dzień spędziła w Krakowie, gdzie zobaczyła Wawel razem z pilnującym go Smokiem, grób tragicznie zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki, odwiedzili również Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kościół Św. Katarzyny na Skałce oraz dom SS. Augustianek. Historię tych miejsc mogli poznać dzięki s. Weronice Kenar, która oprowadziła ich po dawnej stolicy. Wieczorem dotarli do celu podróży. Z uśmiechami na twarzy przywitali malowniczy Olsztyn pod Częstochową.

JuraKolejne dni mijały na wędrówkach szlakami jury krakowsko - częstochowskiej. Podziwianie pięknych krajobrazów, wschodu słońca z pobliskich skałek, bitwy na szyszki, zwiedzanie ruin zamku olsztyńskiego, poszukiwanie jaskiń to tylko niektóre atrakcje młodych podróżników.

Jeden dzień spędzili na zwiedzaniu Złotego Potoku i wypoczynku nad jeziorem. Wieczorem nie zabrakło wspólnego śpiewu przy płonącym i mieniącym się różnymi kolorami ognisku. Młodzi nie zapomnieli również o codziennej Mszy Świętej, którą mogli przeżywać także w plenerze.

jura-ognisko

Ostatni dzień wycieczki był podsumowaniem i uwieńczeniem czterodniowego wypoczynku. Cała gromadka udała się do Częstochowy, aby tam pokłonić się Królowej Polski. Po modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej, przeżywali Mszę Św. w kaplicy Serca Jezusowego w Bazylice Jasnogórskiej. Młodzi mieli możliwość zobaczenia wielu zabytków Jasnej Góry, między innymi: wały z Drogą Krzyżową, skarbiec, Salę Rycerską czy  Bastion Św. Rocha.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, żegnając się z Częstochową wsiedli do powrotnego pociągu. Tak minął kolejny wyjazd, który na pewno zostanie w pamięci na długie lata.

 

 

 

Do Częstochowy wiedzie nasz szlak...

Wraz z rozpoczynającym się miesiącem lipcem, młodzież z ks. Michałem rozpoczęła pielgrzymowanie do tronu Matki Bożej Częstochowskiej.

Swoją wakacyjną pielgrzymkę przeżywała razem z grupą Św. Kazimierza z Przemyśla. Była to już XXX Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwała od 4 do 15 lipca. Głównym mottem pielgrzymki było hasło „Z Maryją świadczyć o Miłości”. Razem z „Kazikami” wędrował Ks. Bp. Adam Szal i Dyrektor Pielgrzymki Ks. Zbigniew Suchy. Wszyscy maszerowali pod opieką Ks. Przewodnika Krzysztofa Szybiaka.

Swoje wędrowanie pątnicy rozpoczęli 4 lipca o godz. 700 Mszą Św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika, po której udali się na pielgrzymi szlak. Od tego dnia ok. 140-sto osobowa grupa wspólnie uczestniczyła w Eucharystii, śpiewała godzinki, odmawiała różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, przeżywała Drogę Krzyżową, słuchała porannych medytacji i konferencji. Czwartego dnia rozpoczęli odmawianie nowenny do Matki Boskiej, w której polecali Jej swoje problemy, intencję z którymi pielgrzymowali oraz prosili o nieustanną opiekę. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu, rozmów, żartów i czasu na odpoczynek. Uczestniczyli także w nabożeństwie za Ojczyznę i nabożeństwie pokutnym. Pielgrzymi mieli okazję wysłuchać świadectw osób, które walczą z chorobą alkoholizmu, poznać realia życia misjonarzy i ludzi z biednych części świata, poznać drogę przemiany życia Jana Budziaszka, perkusista z zespołu „Skaldowie” oraz posłuchać o różnych rodzajach powołań: kapłańskich, zakonnych i do życia w rodzinie.

Trasa pielgrzymki biegła szlakiem Sanktuariów Maryjnych. Dzięki temu pątnicy mogli zobaczyć i poznać różne oblicza Matki, do której tak wytrwale kroczyli. Dziennie pokonywali ok. 30 km. Przekraczając granicę Wisły mieli okazję płynąć promem w Ujściu Jezuickim.

„Hej miśki czas wstać, jak  można tak spać…” to słowa, które powtórzy każdy pątnik z grupy Św. Kazimierza. Po ich usłyszeniu było wiadomo, że zakończył się czas słodkiego leniuchowania na postojach i trzeba wstać, aby dalej pokonywać kolejne kilometry do Najświętszej Panny.

15 lipca to dzień oczekiwany z utęsknieniem przez wszystkich Pielgrzymów. To właśnie wtedy z uśmiechami na twarzy i pieśnią na ustach, wkroczyli do Częstochowy. Od tego momentu zostało tylko kilka kilometrów aby ujrzeć oblicze Matki. Nowe pokłady siły pozwoliły z niezwykłym entuzjazmem i łzami w oczach przywitać Czarną Madonnę. Grupa Św. Kazimierza przywitała Ją śpiewając pieśń „Serdeczna Matko”.

Po dwunastu dniach wędrowania w deszczu i gorącym słońcu, cała grupa stanęła przed Cudownym Obrazem, mając w sercu mieszane uczucia. Szczęście z dotarcia do upragnionego celu i możliwości pokłonienia się Jasnogórskiej Pani mącił żal, że nadszedł czas rozstania z ludźmi, którzy stali się nam bliscy. Wszyscy żegnali się z nadzieja, że za rok spotkają się ponownie i po raz kolejny będą mogli wspólnie przeżywać trudy pielgrzymowania.

Boże Narodzenie

Jak każdego roku młodzież spotkała się przy wigilijnym stole, aby wspólnie cieszyć się z Narodzin Bożego Dzieciątka. Świąteczny nastrój udzielił się każdemu. Z ust płynęły szczere życzenia a sale wypełniał śpiew kolęd i pastorałek.  Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw i ciast przygotowanych przez młodych. Modlitewny nastrój, choinka, śpiew i wspólne rozmowy, trwały do późnego wieczora. Jednak to był dopiero początek świętowania narodzin Zbawiciela przez korczyńską młodzież.

Kolejnym etapem uczczenia tego niezwykłego wydarzenia było przygotowanie przez młodzież i dzieci jasełek z okazji Bożego Narodzenia. Było to możliwe dzięki pomocy ks. Michała Kozaka, s. Anny i pani Maksymiliany Polakowskiej. Podczas spektaklu mieszkańcy Korczyny zostali przeniesieni do czasów życia świętej rodziny. Mogli odwiedzić pałac Heroda, karczmę gdzie spotykali się i rozmawiali ówcześni ludzie, poznać pasterzy, którzy jako pierwsi powitali Zbawiciela na ziemi aż w końca znaleźć się w betlejemskiej szopce. Narodziny Pana Jezusa świętowali razem z Maryją i Józefem, pasterzami, królami i chórem śpiewających aniołków.

Wielogodzinne przygotowania nie poszły na marne. Świetna gra aktorów, śpiew dzieci, piękne dekoracje oraz stroje zostały nagrodzone brawami i słowami uznania.

Młodzi postanowili również zanieść radosną nowinę prosto do korczyńskich domów i rozpoczęli kolędowanie. Ze śpiewem na ustach oraz z życzeniami odwiedzali mieszkańców.

Rok 2011

Czarna Madonno, jak dobrze Twym dzieckiem być! Rekolekcje 2011

Młodzież z Korczyny i tym razem nie przestraszyła się mrozu ani zimowej aury. W drugim tygodniu ferii 20- osobowa grupa  razem z ks. Michałem Kozakiem, ks. Rafałem Ziajką oraz młodymi z Jasienicy Rosielnej wyruszyła przed tron Królowej Polski. Swoje  rekolekcje  spędzili w Częstochowie.

Codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej na Jasnej Górze a o godzinie 21 razem z wiernymi zgromadzonymi w klasztorze śpiewali Apel. Czas spędzali na modlitwie, wspólnym śpiewie oraz  wsłuchując się w cykl konferencji, przygotowanych przez ks. Michała. Niezwykła oraz tajemnicza atmosfera tego świętego miejsca zbudziła chęć dokładniejszego poznania go. Młodzi zobaczyli Skarbiec oraz Sale Rycerską Dzięki uprzejmości o. Paulinów mogli poznać historię cudownego obrazu, dzieje klasztoru, życie mieszkańców tego niezwykłego miejsca, zobaczyć jedną z najstarszych bibliotek w Polsce oraz wielokrotnie z bliska oglądać oblicze Jasnogórskiej Pani.

Jak większość grup przybywających do tego Sanktuarium tak i korczyńska młodzież przeżyła nabożeństwo drogi krzyżowej, podążając  kolejnymi stancjami znajdującymi się w klasztornym parku.

To były piękne i owocne dni spędzone pod okiem Matki Boskiej. Urzeczeni tym świętym miejscem, gościnnością i serdecznością tutejszych mieszkańców, szczególnie sióstr u których mieszkali, szczęśliwi i pełni nowych pokładów energii ruszyli w powrotną drogę. Jednak niektórzy już teraz obiecują, że powrócą tu już w 15 lipca, razem z przemyską pielgrzymką.

Sławcie Pana...! - SMAP 2011

 Jak co roku młodzież wyjechała na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym razem odbyło się w Sanoku w dniach 15-17.04.2011. Hasłem tegorocznego spotkania było: „Przez wiarę zakorzenieni w Chrystusie”.

Korczyńska młodzież ten niezwykły czas przeżywała w parafii Chrystusa Króla. Po rozlokowaniu w pobliskiej szkole wszyscy udali się na zawiązanie wspólnoty do kościoła stacyjnego. Kolejny dzień rozpoczął się Mszą Świętą a następnie młodzi uczestniczyli w dzieleniu, gdzie zastanawiali się „ Co buduje a co rozbija komunie z Bogiem?”.

Po południu mogli spotkać się i porozmawiać z diecezjalnym egzorcystą, wziąć udział w rozmowach dotyczących życiowych wyborów i powołań, zwiedzać zabytki Sanoka oraz wysłuchać koncertów w czasie których między innymi wystąpili „Stróże Poranka”. Wieczorem wspólnie przeżywali Adoracje Krzyża.

Ostatnim dniem pobytu była Niedziela Palmowa. Cała przemyska młodzież zgromadziła się na sanockim  rynku aby wspólnie uczestniczyć w procesji Palmowej oraz razem przeżywać  Eucharystię, której przewodniczył Ks. Abp Celestino Migliore.

Było to przepiękne spotkanie przepełnione śpiewem i radością rodzącą się w sercu młodych, którzy z utęsknieniem czekali na uroczystość, mającą mieć miejsce już za kilka dni bo 2 maja, podczas której to Jan Paweł II został włączony do grona Błogosławionych.

Wszystkie drogi prowadzą do Częstochowy…

W dniach 4-15 lipca wszystkie drogi prowadziły do Częstochowy. Jak w poprzednich latach młodzież z Grupy Św. Józefa Sebastiana Pelczara razem z ks. Michałem Kozakiem wyruszyła na pielgrzymkę do Matki Bożej. Była to już XXXI Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Z Maryją zakorzenieni w Bogu”. Młodzi jak w ubiegłym roku swoje 12-dniowe rekolekcje spędzili w grupie Św. Kazimierza. Grupa liczyła ok. 120 pielgrzymów. Wędrowali razem z niestrudzonym pielgrzymem ks. Bp. Adamem Szalem. 

Przed tron Królowej Polski prowadził ich przewodnik ks. Krzysztof Szybiak. Razem z „Kazikami” pielgrzymował o. Kazimierz Szymczycha (misjonarz z Kongo) oraz diakon Łukasz  Staszewski. Swoimi pięknymi głosami dzieliły się z nami siostry felicjanki: s. Liliana i s. Zachariasza, które wytrwale śpiewały i grały na trasie pielgrzymki.

Codziennie wspólnie przeżywali Eucharystię, godzinki, drogę krzyżową, różaniec, koronkę do Bożego Miłosierdzia, nowennę, medytacje i konferencje. Uczestniczyli również w nabożeństwie za Ojczyznę i wzruszającym nabożeństwie pokutnym. Pątnicy mieli okazję posłuchać świadectw ludzi zniewolonych przez alkohol, poznać łaski płynące z podpisania krucjaty oraz noszenia szkaplerza.

Pielgrzymi podążali szlakiem Sanktuariów Maryjnych. Pokonali ponad 380 km  aby zobaczyć oblicze Matki. Dziennie przebywali średnio ponad 30 km. Najstarszym wśród pielgrzymów w grupie Św. Kazimierza był brat Józef (72 lata) zaś najmłodszym Bartek (7lat).

W tym roku pogoda nie rozpieszczała pielgrzymów. Pierwsze dni musieli zmagać się z nieustannie padającym deszczem a później z parzącym słońcem. Jednak i to nie zniechęciło pielgrzymów.  „ Kaziki” miały swoje własne antidotum na „depre” czyli nieustający uśmiech ks. Łukasza, optymizm i poczucie humoru ks. Krzysztofa i oczywiście krówki (cukierki). 

Nie zabrakło też wspólnego śpiewu, zabaw i żartów.

15 lipca o godz. 955 nadeszła chwila, na którą czeka każdy pątnik, z uśmiechem na ustach wspólnie wkroczyli na Jasną Górę. Po kilkunastu dniach pielgrzymowania ze łzami w oczach, witali Czarną Madonnę śpiewając „Gdy Serce Twoje…”. O godz. 1100 wszyscy pątnicy razem z duchowymi pielgrzymami, którzy przybyli na Jasną Górę, przeżywali Eucharystię pod przewodnictwem ks. Abp. Józefa Michalika.

Potem nadszedł czas na pożegnanie, dostrzec można było przejęcie i żal na twarzach przemyskiej rodziny. Jednak nikt się nie smucił bo przecież już niedługo (11 września) wszyscy spotkamy się w Korczynie!!!

Na skróty

Korczyna


Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 16:00
W dni powszednie: 6:30,
18:00 (lato), 17:00 (zima)

Sporne


Niedziela: 10:00

Podzamcze


Niedziela: 8:30

URZĄD PARAFIALNY KORCZYNA


PROBOSZCZ
ks. Edward Sznaj

Kancelaria parafialna czynna
od poniedziałku do soboty


latem: od 16:30 - 17:30
zimą: od 15:50 - 16:30


Nieczynna w pierwszy czwartek i piątek miesiąca

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. M.B. Królowej Polski
i Sanktuarium
św. Bpa. J.S.Pelczara

ul. Biskupa S. Pelczara 11
38-420 Korczyna

Ks. Proboszcz Edward Sznaj
tel.: 13 43-540-19

Wikariusze:
ks. Łukasz Staszewski
ks. Dariusz Cichowlaz

Email: sanktuarium.korczyna@gmail.com

Słuchaj transmisji w radiu Fara


Następna transmisja z naszego Sanktuarium:
28.01.2020, o godz 17:00