Skutki Sakramentu Pokuty i Pojednania

137

+Ojcze nasz…

Szczęść Boże! Dzisiaj przypomnimy sobie wszystko związane z tematem spowiedzi.

Musimy pamiętać po co w ogóle człowiek wierzący chodzi do spowiedzi. Przychodzi się wyspowiadać, czyli wyznać swoje grzechy Bogu w Sakramencie Pokuty. Przedstawia swoje grzechy Bogu za pośrednictwem księdza, sprawującego ten sakrament. Na pewno pamiętacie jak możemy podzielić grzechy, jeśli nie to pooglądajcie film w ramach przypomnienia.

Musicie pamiętać, że mamy bezwzględny obowiązek spowiadania się z grzechów ciężkich. Zatajenie tych grzechów w spowiedzi to kolejny grzech, a taka spowiedź jest nieważna i świętokradzka.

Kiedy spowiadamy się dobrze, czyli wypełniamy wszystkie 5 warunków dobrej spowiedzi, to Bóg oczyszcza naszą duszę. Odzyskujemy wtedy łaskę uświęcającą i możemy z czystym sercem przystępować do Komunii.

Pooglądajcie teraz poniższy film.

Pan Jezus przebacza nam wszystkie grzechy jeśli szczerze za nie żałujemy. Doskonale świadczą o tym święci, którzy też borykali się z różnymi słabościami w swoim życiu. Doskonale świadczy o tym dzisiejszy patron, Święty Dobry Łotr. Jeśli nie wiesz kto to, to pooglądaj.

*Jako zadanie proszę rozwiązać zadania w książce. Będę doceniać mocno samodzielność waszej pracy, nawet jeśli będą błędy.

Dodaj intencję