Stół Eucharystii

39

Jesteśmy w dalszym ciągu przy tematach związanych z Mszą Świętą. Dzisiaj skupimy się na jednym, szczególny i bardzo ważnym elemencie, którym jest Stół Eucharystyczny. Nasz ostatni temat dotyczył stołu rodzinnego, przy którym spożywamy posiłki. Wiemy, że pełni on bardzo ważny element domu i skupia wokół siebie domowników. Podobnie jest ze Stołem Eucharystycznym.

Ten szczególny Stół ma swoją nazwę, a jest to OŁTARZ. Różnie te ołtarze wyglądają i są wykonane z różnych materiałów, ale mają jednakowe przeznaczenie. Popatrzcie teraz na poniższe zdjęcia przedstawiające 4 różne ołtarze.

Widzimy różnice w stylu wykonania i różnice w użytych materiałach. Niektóre z marmuru, inne z granitu, jeszcze inne drewniane, ze złoceniami, rzeźbami. Ale wszystkie przeznaczone do sprawowania Mszy świętej. To w czasie Mszy na ołtarz zstępuje sam Pan Jezus. Jest w prawdzie dla nas zakryty pod postaciami chleba i wina, ale rzeczywiście JEST.

Msza święta jest nazywana DZIĘKCZYNIENIEM. Jest to pamiątka, ale i uobecnienie ofiary Pana Jezusa. On w czasie każdej Mszy świętej składa swemu Ojcu ofiarę za nas.

Ołtarz przypomina stół, bo Msza święta jest Ucztą, przy której my wszyscy będziemy się posilać już nie zwykłym chlebem, ale CHLEBEM NIEBIAŃSKIM, które jest Ciałem Pana Jezusa. I jest to pokarm wyjątkowy, bo On posila nas na drogę do wieczności.

Wysłuchajcie pięknej pieśni:

Już niebawem wy także będziecie się już posilać tym Cudownym Chlebem. Będzie to dla was szczególny dzień i powinien być tak przeżyty, by rzeczywiście cieszyć się z tego, że będziecie już mogli jednoczyć się z Panem Jezusem w Komunii. I to na tym wyjątkowym aspekcie powinna się skupiać nasza uwaga w przeżywaniu Mszy Świętej. Nie jest najważniejszy wystrój zewnętrzny, smaczny obiad w domu i prezenty. Owszem, one mogą na pomóc dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień waszej I Komunii Świętej.

Posłuchajcie jeszcze jednej piosenki:

Te pieśni są pięknymi modlitwami, które mogą nam pomóc przeżywać zjednoczenie z Panem Jezusem w Komunii Świętej.

Módlcie się o dobre przygotowanie i przeżycie tego szczególnego dnia.