Boże Narodzenie 2010

50

Jak każdego roku młodzież spotkała się przy wigilijnym stole, aby wspólnie cieszyć się z Narodzin Bożego Dzieciątka. Świąteczny nastrój udzielił się każdemu. Z ust płynęły szczere życzenia a sale wypełniał śpiew kolęd i pastorałek.  Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw i ciast przygotowanych przez młodych. Modlitewny nastrój, choinka, śpiew i wspólne rozmowy, trwały do późnego wieczora. Jednak to był dopiero początek świętowania narodzin Zbawiciela przez korczyńską młodzież.

Kolejnym etapem uczczenia tego niezwykłego wydarzenia było przygotowanie przez młodzież i dzieci jasełek z okazji Bożego Narodzenia. Było to możliwe dzięki pomocy ks. Michała Kozaka, s. Anny i pani Maksymiliany Polakowskiej. Podczas spektaklu mieszkańcy Korczyny zostali przeniesieni do czasów życia świętej rodziny. Mogli odwiedzić pałac Heroda, karczmę gdzie spotykali się i rozmawiali ówcześni ludzie, poznać pasterzy, którzy jako pierwsi powitali Zbawiciela na ziemi aż w końca znaleźć się w betlejemskiej szopce. Narodziny Pana Jezusa świętowali razem z Maryją i Józefem, pasterzami, królami i chórem śpiewających aniołków.

Wielogodzinne przygotowania nie poszły na marne. Świetna gra aktorów, śpiew dzieci, piękne dekoracje oraz stroje zostały nagrodzone brawami i słowami uznania.

Młodzi postanowili również zanieść radosną nowinę prosto do korczyńskich domów i rozpoczęli kolędowanie. Ze śpiewem na ustach oraz z życzeniami odwiedzali mieszkańców.