Czarna Madonno, jak dobrze Twym dzieckiem być! Rekolekcje 2011

24

Młodzież z Korczyny i tym razem nie przestraszyła się mrozu ani zimowej aury. W drugim tygodniu ferii 20- osobowa grupa  razem z ks. Michałem Kozakiem, ks. Rafałem Ziajką oraz młodymi z Jasienicy Rosielnej wyruszyła przed tron Królowej Polski. Swoje  rekolekcje  spędzili w Częstochowie.

Codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej na Jasnej Górze a o godzinie 21 razem z wiernymi zgromadzonymi w klasztorze śpiewali Apel. Czas spędzali na modlitwie, wspólnym śpiewie oraz  wsłuchując się w cykl konferencji, przygotowanych przez ks. Michała. Niezwykła oraz tajemnicza atmosfera tego świętego miejsca zbudziła chęć dokładniejszego poznania go. Młodzi zobaczyli Skarbiec oraz Sale Rycerską Dzięki uprzejmości o. Paulinów mogli poznać historię cudownego obrazu, dzieje klasztoru, życie mieszkańców tego niezwykłego miejsca, zobaczyć jedną z najstarszych bibliotek w Polsce oraz wielokrotnie z bliska oglądać oblicze Jasnogórskiej Pani.

Jak większość grup przybywających do tego Sanktuarium tak i korczyńska młodzież przeżyła nabożeństwo drogi krzyżowej, podążając  kolejnymi stancjami znajdującymi się w klasztornym parku.

To były piękne i owocne dni spędzone pod okiem Matki Boskiej. Urzeczeni tym świętym miejscem, gościnnością i serdecznością tutejszych mieszkańców, szczególnie sióstr u których mieszkali, szczęśliwi i pełni nowych pokładów energii ruszyli w powrotną drogę. Jednak niektórzy już teraz obiecują, że powrócą tu już w 15 lipca, razem z przemyską pielgrzymką.