Jezus rozmawia z nami w czasie Liturgii Słowa

93

Szczęść Boże!

Już po świętach, zatem w naszych tematach katechez wracamy do normalnego trybu pracy. Jesteśmy w części tematów związanych z Eucharystią. Dzisiaj już drugi temat związany z liturgią Słowa. Pierwszy z nich mówił o Ewangelii. Dzisiaj popatrzymy na Słowo Boże w Liturgii całościowo. Najpierw jednak przypomnijmy sobie, z jakich części składa się Msza Święta. Zobaczmy:

Przyjrzyjmy się teraz konkretnie części Liturgii Słowa. Popatrzmy na filmik :

Słowo kierowane do nas w czasie Mszy świętej to Słowo Boga do nas. Bóg rzeczywiście do nas przemawia, choć zewnętrznie to lektor odczytuje to słowo do nas.

Czytania w czasie Liturgii Słowa może odczytać każdy kto wcześniej się do tego przygotował. Także wy. I już w czasie uroczystej Mszy świętej, podczas której po raz pierwszy będziecie uczestniczyć w pełni, te czytania przeczytają w kościele niektórzy z was. Już dzisiaj możecie czytać Pismo Święte. Mało tego! Jeżeli macie smartphone, możecie pobrać aplikację z Pismem Świętym i czytaniami na każdy dzień. Jeśli ktoś jest chętny to tu jest link do aplikacji na telefony z systemem android. A tu na telefony z systemem ios.