Rekolekcje – czas skupienia

121

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia b.r. młodzież klas ósmych z naszej parafii przeżywała rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który ma przyjąć przez posługę Księdza Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego, 19 stycznia 2020 roku.

Rekolekcje odbyły się w Ośrodku Caritas w Zboiskach k/ Sanoka, położonym na historycznym wzgórzu, w budynkach zabytkowego dworu. Wyjazd zorganizował i brał w nim czynny udział nasz duszpasterz ks. Ireneusz Baran, a rekolekcje prowadził ks. Marcin Koperski – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w konferencjach, nabożeństwach oraz wspólnej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i Eucharystii. 

Czas skupienia miał pomóc młodym w odnalezieniu swoich życiowych zranień oraz doprowadzić ich do uzdrowienia, które ofiaruje nam Jezus. Ostatniego dnia miało miejsce osobiste zawierzenie swojego życia Panu Jezusowi.

Poprzez poruszanie licznych tematów na konferencjach młodzież dowiedziała się o nieskończonej miłości Boga do człowieka, „KTÓRY KOCHA CIEBIE DZISIAJ”.

Wszystko co piękne szybko mija tak jak i czas rekolekcji dobiegł końca. Pełni duchowej przemiany, umocnieni wiarą i przeświadczeni, że Bóg wszystkich kocha i nigdy nas nie opuszcza oraz kieruje naszym życiem, wróciliśmy do Korczyny.

Czy rekolekcje przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania, spowodują zmianę w ich życiu?

Nie możemy zmienić swojego życia w trzy dni, ale na pewno możemy obrać kierunek, którym będziemy podążać.

Autor: Magdalena Pawłowska