Rekolekcje – Zimowy wypoczynek z Panem Bogiem…

34

Młodzież tegoroczne ferie postanowiła przeżyć w jarosławskim „Opactwie” na czterodniowych rekolekcjach które odbyły się w dniach: od 14 do 17 lutego 2010r.

Organizacją wyjazdu zajął się ks. Michał Kozak i ks. Rafał Ziajka, który poprowadził cykl konferencji. Rekolekcje te różniły się od ubiegłorocznych, korczyńska młodzież przeżywała je razem z młodymi z miejscowości Jasienica.

Młodzi spędzili czas na modlitwie, śpiewie, spotkaniach w grupach oraz na uczestniczeniu w przygotowanych konferencjach. Zostali również zaproszeni do radia fara, gdzie opowiedzieli o działalności i celach  Grupy Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Mieli możliwość także pozdrowienia swoich bliskich. Zapoznali się z tajnikami pracy w radiu oraz mogli z bliska przyjrzeć się sprzętom znajdującym się w studiu.. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z egzorcystą ks. Marianem Rajchelem, który opowiedział o swojej pracy i działaniu złych duchów na człowieka. Młodzi ludzie słuchali go z niedowierzaniem i fascynacją. To tylko utwierdza fakt, że Jego słowa i opowiedziane historie pozostaną na długo w pamięci i może ustrzegą od podejmowania złych decyzji życiowych.

Zachwyceni atmosferą jaka panowała w Opactwie, gościnnością oraz sympatią jego mieszkańców ze smutkiem żegnali się z tym niesamowitym miejscem, z nadzieją że powrócą tu za rok.