Sławcie Pana…! – SMAP 2011

29

Jak co roku młodzież wyjechała na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym razem odbyło się w Sanoku w dniach 15-17.04.2011. Hasłem tegorocznego spotkania było: „Przez wiarę zakorzenieni w Chrystusie”.

Korczyńska młodzież ten niezwykły czas przeżywała w parafii Chrystusa Króla. Po rozlokowaniu w pobliskiej szkole wszyscy udali się na zawiązanie wspólnoty do kościoła stacyjnego. Kolejny dzień rozpoczął się Mszą Świętą a następnie młodzi uczestniczyli w dzieleniu, gdzie zastanawiali się „ Co buduje a co rozbija komunie z Bogiem?”.

Po południu mogli spotkać się i porozmawiać z diecezjalnym egzorcystą, wziąć udział w rozmowach dotyczących życiowych wyborów i powołań, zwiedzać zabytki Sanoka oraz wysłuchać koncertów w czasie których między innymi wystąpili „Stróże Poranka”. Wieczorem wspólnie przeżywali Adoracje Krzyża.

Ostatnim dniem pobytu była Niedziela Palmowa. Cała przemyska młodzież zgromadziła się na sanockim  rynku aby wspólnie uczestniczyć w procesji Palmowej oraz razem przeżywać  Eucharystię, której przewodniczył Ks. Abp Celestino Migliore.

Było to przepiękne spotkanie przepełnione śpiewem i radością rodzącą się w sercu młodych, którzy z utęsknieniem czekali na uroczystość, mającą mieć miejsce już za kilka dni bo 2 maja, podczas której to Jan Paweł II został włączony do grona Błogosławionych.