Wakacje 2010 – Olsztyn pod Częstochową

32

Po rozpakowaniu szkolnych plecaków, czując w powietrzu zapach rozpoczynających się wakacji młodzi z samego rana wsiedli do pociągu, aby rozpocząć nową przygodę. Tym razem letni odpoczynek przeżywali razem z młodzieżą z Jasienicy pod czujnym okiem ks. Michała Kozaka i ks. Rafała Ziajki.

Czterdziestoosobowa grupa pierwszy dzień spędziła w Krakowie, gdzie zobaczyła Wawel razem z pilnującym go Smokiem, grób tragicznie zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego i jego małżonki, odwiedzili również Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kościół Św. Katarzyny na Skałce oraz dom SS. Augustianek. Historię tych miejsc mogli poznać dzięki s. Weronice Kenar, która oprowadziła ich po dawnej stolicy. Wieczorem dotarli do celu podróży. Z uśmiechami na twarzy przywitali malowniczy Olsztyn pod Częstochową.

Kolejne dni mijały na wędrówkach szlakami jury krakowsko – częstochowskiej. Podziwianie pięknych krajobrazów, wschodu słońca z pobliskich skałek, bitwy na szyszki, zwiedzanie ruin zamku olsztyńskiego, poszukiwanie jaskiń to tylko niektóre atrakcje młodych podróżników.

Jeden dzień spędzili na zwiedzaniu Złotego Potoku i wypoczynku nad jeziorem. Wieczorem nie zabrakło wspólnego śpiewu przy płonącym i mieniącym się różnymi kolorami ognisku. Młodzi nie zapomnieli również o codziennej Mszy Świętej, którą mogli przeżywać także w plenerze.

 

Ostatni dzień wycieczki był podsumowaniem i uwieńczeniem czterodniowego wypoczynku. Cała gromadka udała się do Częstochowy, aby tam pokłonić się Królowej Polski. Po modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej, przeżywali Mszę Św. w kaplicy Serca Jezusowego w Bazylice Jasnogórskiej. Młodzi mieli możliwość zobaczenia wielu zabytków Jasnej Góry, między innymi: wały z Drogą Krzyżową, skarbiec, Salę Rycerską czy  Bastion Św. Rocha.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, żegnając się z Częstochową wsiedli do powrotnego pociągu. Tak minął kolejny wyjazd, który na pewno zostanie w pamięci na długie lata.