Wakacje – Zakopane

39

Po całorocznych zmaganiach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Po usłyszeniu ostatniego dzwonka, młodzi zaczęli pakować plecaki, aby już za dwa dni wyruszyć w nieznane.

22 czerwca zawitali do Zakopanego. Prawdziwe wezwanie podjął ks. Michał Kozak i ks. Rafał Ziajka, którzy podjęli się opieki nad niesforną gromadką. Młodo upieczeni alpiniści nie tracąc czasu, zaraz po rozlokowaniu się w pokojach wyruszyli na tatrzańskie szlaki. Gdzie niezrażeni trudami górskich podróży, wyposażeni w peleryny, których dość często musieli używać, pokonywali kolejne kilometry.

Kiedy zmęczenie po całodniowych wędrówkach lub brzydka pogoda uniemożliwiały dalsze podboje, młodzież spędzała wolny czas w kinie, na zwiedzaniu miasta, krupówek, kupowaniu pamiątek oraz zabawach w akwaparku.. Młodzi jeżdżąc kolejkami górskimi mieli okazje podziwiać piękne widoki z lotu ptaka. W natłoku zajęć nie zapomnieli o codziennej modlitwie i mszy świętej, która nie raz odprawiana była w szczytach tatrzańskich gór.

Przez sześć dni pobytu w zimowej stolicy młodzi  zdobyli i odwiedzili:

Dzien 1 – Dolina Białego, Sarnia Skała (1337 mnpm), wodospad Siklawica, Dolina Strążyska

Dzień 2 – Drogą pod reglami na Krzeptówki i Msza Św na Krzeptówkach oraz rekreacja w Aquaparku

Dzień 3 – wyjazd na Kasprowy Wierch (1987 mnpm), potem od Zielonego Stawu i Czerwonych Stawków na Karb (1853 mnpm), Kościelec (2155 mnpm), Msza Św. pod Karbem, Czarny Staw Gąsienicowy, Schronisko Murowaniec i Kuźnice

Dzień 4 – Dolina Strążyska, Giewont (1894 mnpm), Kondracka Przełęcz (1725 mnpm), Msza na Kalatówkach, Kuźnice

Dzień 5 – Gubałówka (1120mnpm), Butorowy Wierch (1160 mnpm) i zjazd wyciągiem krzesełkowym

Dzień 6 – Powrót do domu

Pełni nowej energii, ale ze smutkiem w oczach żegnali Tatry, zabierając do Korczyny góralskie oscypki oraz niezapomniane wspomnienia uwiecznione na fotografiach.