„Witaj Jezu ukochany…” czyli Jasełka 2010

45

Dzieci i młodzież ponownie zachwycili. Tym razem z całą pewnością mieszkańców Korczyny i okolic, którzy obejrzeli ich występ teatralno – wokalny.

Dnia 17 stycznia br. wesoła gromadka na czele z ks. Michałem Kozakiem, wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w sali Domu Parafialnego. Młodzi aktorzy starali się przybliżyć widzom wydarzenia rozgrywające się ponad dwa tysiące lat temu.

Przedstawienie wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców. Już 20 min przed rozpoczęciem widowiska sala była wypełniona po brzegi.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na odsłonięcie kurtyny. Podczas spektaklu mieliśmy okazje poznać historię zagubionego reżysera filmowego Ernesta Eltera oraz jego przyjaciela. Następnie mogliśmy obejrzeć kilka scen z życia świętej rodziny.

Między aktami mieliśmy okazję usłyszeć „anielski śpiew”. Małe aniołki z klasy drugiej, przy akompaniamencie gitar, wykonały prześliczne kolędy i pastorałki .Dzieci przygotowywały się pod opieką pani Maksymiliany Polakowskiej. Ciekawy tekst, efekty świetlne i muzyczne oraz barwne stroje z pewnością długo pozostaną w pamięci.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występie, ksiądz proboszcz Edward Sznaj wyraził swój podziw i podziękował aktorom oraz ks. Michałowi za przygotowanie tegorocznych jasełek. Było to miłe podsumowanie i przypomnienie minionych świąt Bożego Narodzenia.