XXX Niedziela Zwykła rok A – Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 nabożeństwo różańcowe a po nim Msza Święta.
 2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów również ze szkoły średniej.
 3. Siostra Ewa zaprasza jutro na nabożeństwo różańcowe wszystkie dzieci, które wykonały różańce na wystawę w kościele.
 4. Od jutra nabożeństwo różańcowe o 16.30 a Msza Święta o godz. 17.00. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych.
 5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych przed południem jak w niedzielę. Po południu Msza Święta o godz. 14.00 a po niej udamy się w procesji żałobnej na nasze cmentarze, aby polecać naszych bliskich zmarłych.
 6. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu o 6.30, 7.00 i o 17.00. Nie ma Mszy świętych w kościołach dojazdowych.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając po­bożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 XI odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach odpust cząstkowy. Dla zyskania odpustu zupełnego, prócz całkowitego wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu wymaga się spowiedzi sakramentalnej, Komunii Eucharystycznej i modlitwy w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie pół godziny przed różańcem, w pierwszy czwartek od 16.00 a w pierwszy piątek od 15.30.
 9. W piątek zapraszamy na spotkanie Grypy Młodzieżowej
 10. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych, których odwiedza ks. Proboszcz odwiedzimy od godz. 11.00
 11. Kartki wypominkowe, które są wystawione na ołtarzach i przy wyjściach można uzupełnione imionami naszych bliskich składać do wystawionych skrzynek. Różaniec wypominkowy rozpoczniemy w sobotę o godz. 16.30.
 12. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek od 15.00 do 16.00.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Eucharystia
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb