Pomoc dla Sanktuarium

Drodzy Parafianie!

Nasza świątynia, w swej prawie 100-letniej historii wielokrotnie była poddawana pracom remonowym i modernizacyjnym. Aby uratować ją przed zniszczeniem, w najbliższym czasie musimy dokonać remontu elewacji zewnętrznej budynku kościoła. Kosztorys bieżących zamierzonych prac opiewa na sumę 330 tysięcy złotych. Obejmuje on jedynie najważniejsze prace przy fasadzie frontowej kościoła. Są one niezbędne w związku z poluźnieniem i dezintergracją elementów kamienno-ceglanych.

Zbliża się setna rocznica budowy kościoła, która przypada w 2014 r., do której też chcemy sie odpowiednio przygotować, nie tylko duchowo, ale dbając o „Dom Boży”. Inicjatywę remontu poparł ks. Arcybiskup Józef Michalik w czasie ostatniej wizytacji kanonicznej naszej parafii.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o wpsarcie naszego wspólnego, koniecznego przedsięwzięcia. Rozumiemy trudną sytuację materialna Rodzin parafii. Wierzymy jednak, że Parafianie wiedzą, jak trudnym wyzwaniem jest podejmowanie tego typu inwestycji i wesprą niniejsze działania, tym bardziej, że obecny stan elewacji zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu.

Jeszcze raz gorąco prosimy o zrozumienie, modlitwę i finansowe wsparcie inwestycji. Będzie to przecież dzieło, które posłuży przyszłym pokoleniom mieszkańców parafii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za okazywane dobro.
Niech Bóg w Trójcy Jedyny wynagradza hojnie każdy gest dobroci. 

Numer konta parafialnego

BANK NOWY BFG SPÓŁKA AKCYJNA W WARSZAWIE
ODDZIAŁ OPERACYJNY W KORCZYNIE

04 8642 1083 2002 8307 9207 0001

Parafia posiada również drugie konto  w banku na które można również składać ofiary na potrzeby Sanktuarium:

PKO Bank Polski 

78 1020 2964 0000 6102 0194 0741