ZBIERAMY MAKULATURĘ

Wspólnota z parafii pw. Świętego Antoniego w Ejioku w Nigerii istnieje od 1938 roku. Wśród wielu podstawowych do zaspokojenia potrzeb najbardziej odczuwamy brak pitnej wody. Kobiety i dzieci muszą pokonywać wiele kilometrów do źródła, skąd mogą zaczerpnąć wody. Niestety, w czasie pory suchej źródło to jest często wyschnięte. Brak dostępu do wody skutkuje częstymi chorobami, wśród których najczęstszą jest cholera.

Możliwe jest wykopanie studni, aby każdy z mieszkańców miał dostęp do czystej wody, jednak całość prac przekracza nasze możliwości finansowe. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i ofiarowany mieszkańcom Ejioku kubek wody,

ks. Cyprian Nnamdi

Ibadan, Nigeria

W porozumieniu z Siostrami Klaweriankami z Krosna, które już od pewnego czasu zbierają makulaturę chcemy włączyć się bardzo konkretnie w pomoc Misjom. Od dwóch tygodni można w garażu przy ul. Józefa Sebastiana Pelczara 11 składać makulaturę – stare gazety, zeszyty, książki – bez kartonowych opakowań. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już ofiarnym sercem odpowiedzieli na apel i zapraszamy tych, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnych bądź zniszczonych wyrobów papierniczych.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Eucharystia
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb