VI Niedziela Zwykła rok B – Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych z naszych rodzin i parafii, a jednocześnie zachęcamy do świadczenia im chrześcijańskiej miłości. Droga Krzyżowa o godz. 14.00 ofiarowana jest w intencji chorych. Specjalny dzień dla chorych w naszej parafii będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych. Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Podejmijmy abstynencję i modlitwę o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówmy sobie dziś prywatnie.
  2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. Kościół parafialny: godz. 6:30, 10:00, i 17:00; Podzamcze 15.30; Sporne 17.00. W czasie nabożeństw posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a post ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta) obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzebujących.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa z obrzędem Komunii Świętej o godz. 16.00 i o godz. 17.00 a po niej Msza Święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.30 a po nich Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny.
  4. Spotkania formacyjne: poniedziałek o godz. 18.00 w domu katechetycznym spotkanie ministrantów i lektorów; wtorek po Mszy świętej spotkanie kandydatów na ministrantów; piątek po Mszy Świętej spotkanie Grupy Młodzieżowej.
  5. W sobotę 17.02. od godz. 20.00 w Kaplicy sióstr Sercanek adoracja w obronie życia dzieci nienarodzonych oraz o pokój na świecie.
  6. Zapraszamy młodych do udziału w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Łańcucie. Zapisy do 3 marca.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Eucharystia
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb