IV Niedziela Adwentu Rok B

713
 1. Dzisiaj o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Możliwość prywatnej adoracji Pana Jezusa do  wieczorowej Mszy Świętej o godzinie 16.00.
 2. W dniu dzisiejszym o godzinie 13.00 w Polańczyku, pogrzeb Mamusi Siostry Heleny, zakrystianki. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.
 3. Z przyczyn epidemicznych NIE BĘDĄ organizowane w dekanacie spowiedzi. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
 4. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii.
 5. Do chorych udajemy się tylko w nagłych wypadkach (zagrożenie życia, niebezpieczeństwo śmierci – Wiatyk), po wcześniejszym uzgodnieniu formy i rodzaju posługi sakramentalnej z kapłanem. NIE BĘDZIE wyjazdu do chorych przed świętami.
 6. W środę przypada rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w czwartek – dzień Jego imienin. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu naszego Pasterza i Jego posługę dla Kościoła.
 7. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka: Podzamcze i Sporne o godzinie 22.00, w kościele parafialnym o północy.
 8. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Będzie również Msza o godzinie 16.00, by umożliwić wiernym uczestnictwo w tym dniu w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej sakramentalnej.
 9. W sobotę święto św. Szczepana, możliwość błogosławieństwa owsa. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.