Niedziela Palmowa

864
 1. Dzisiaj o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cząstka różańca świętego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o uproszenie łask przez przyczynę św. Józefa Sebastiana Pelczara – o uwolnienie ludzkości od epidemii, która pociąga za sobą tyle istnień ludzkich. O 15.30 Gorzkie żale, a po nich Msza Święta.
 2. Przypominam, że każdego dnia, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorową, a więc o 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu, cząstka różańca świętego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o uproszenie łask przez przyczynę św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 3. Okazja do spowiedzi w najbliższe dni Wielkiego Tygodnia:
  Sporne i Podzamcze – wtorek od godziny 15.00 do 16.30;
  kościół porafialany – poniedziałek, środa, czwartek, piątek i. sobota: rano od 6.00 do 6.30 (o ile będzie potrzeba to i po Mszy św. – poza Triduum) oraz wieczorem od 16.30 do 18.00.
 4. Przypomina się, że spowiedź i komunia św. wielkanocna jako warunek jest spełniona do Uroczystości Trójcy Świętej.
 5. Nabożeństwa Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godzinie 18.00.
 6. W Wielki Piątek, Drogę Krzyżową w plenerze czy kościele odprawmy sobie prywatnie. W kościele Droga Krzyżowa o godzinie 15.00.
 7. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy.
 8. W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Tego obrzędu dokonują rodzice lub ktoś najstarszy z rodziny w czasie śniadania wielkanocnego. Obrzęd błogosławieństwa jest zamieszczony na naszej stronie. Prosimy o pobranie.
 9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte w naszej parafii:
  Rezurekcja o godzinie 6.00 następnie o 9.00 i 11.00;
  Podzamcze o godzinie 8.30;
  Sporne o godzinie 10.00.
 10. Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach ilości uczestników na Mszach Świętych.
 11. W związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi restrykcjami odnośnie co do zgromadzeń publicznych zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych, aby w przypadku pogrzebów w uroczystości pogrzebowej uczestniczyła tylko najbliższa rodzina. Dziękujemy za wyrozumiałość.