Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

766
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, porządek Mszy Świętych następujący:
  – kościół parafialny: 6.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00;
  – Podzamcze 8.30;
  – Sporne 10.00.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych taki sam jak w Niedzielę Zmartwychwstania. W kościele parafialnym Mszy Świętej o godzinie 16.00 nie będzie.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania, w kościele parafialnym, będzie okazja do przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą Świętą od godziny 14.00 do godziny 15.00. Zachowujemy wszystkie przepisy nas obowiązujące, tak jak zachowujemy przepisy co do ilości osób uczestniczących na Mszy Świętej w kościele.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo poprzez środki społecznego przekazu – radio i telewizję – w błogosławieństwie papieskim URBI ET ORBI.
 5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną, Mszy Świętej na cmentarzu nie będzie.
 7. Przypominamy, że każdego dnia, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorową, a więc o 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu, cząstka różańca świętego, Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia wraz z Koronką i modlitwa o uproszenie łask przez przyczynę św. Józefa Sebastiana Pelczara.