Uroczystość Wszystkich Świętych

523
  1. W dniu dzisiejszym Msza święta popołudniowa o godzinie 14:00. Nie będzie procesji po cmentarzu ze względów epidemiologicznych. Pomimo zamknięcia cmentarzy pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. W domach, w gronie rodziny pomódlmy się za bliskich, którzy odeszli już do Pana Boga. Po Mszy świętej o 14:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych parafian.
  2. Jutro Dzień Zaduszny.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam  „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz wybranej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą. W pierwszy piątek kapłani będą spowiadać od godziny 15:30. Z racji obostrzeń epidemiologicznych wyjazd do chorych w sobotę zostaje odwołany.
  5. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast.
  6. Nabożeństwa wypominkowe o godzinie 16:30. Karteczki na wypominki są wystawione w kościele. Można je składać do skrzynek przy wyjściach z kościoła.
  7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.