VII Niedziela Zwykła

645
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość w narodzie, rodzinach, społeczeństwie, za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. 26 lutego Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18, anie ukończyli 60 roku życia). Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha Pokuty.
 3. Msze święte w Środę Popielcową odbędą się o godzinach:
   • w kościele parafialnym o 6.30, 10.00, 14.00 i 17.00
   • na podzamczu o 15.30
   • w spornym o 17.00
 4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W ten piątek jednak z racji nowenny do św. Józefa Sebastiana Droga Krzyżowa tylko o godzinie 16.00 wraz z obrzędem komunii świętej. O 17.00 Msza z nowenną do św. Biskupa Pelczara.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo rozpoczyna się o godzinie 15.30, a po nim będzie Msza święta. Składka zbierana podczas nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu.
 6. Za udział w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej należy zgłaszać osoby, które zamierzają wyjechać na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku o godzinie 12.00 na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Zgłoszenia mają pomóc w organizacji miejsc parkingowych i wejściówek dla chętnych.