XXIV Niedziela Zwykła Rok A

428
  1. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie ziarna pod nowe zasiewy.
  2. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość prywatnej adoracji do godziny 16.00.
  3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – Bóg zapłać ofiarodawcom!
  4. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Domu Księży Seniorów „EMAUS” i u księży Kapucynów w Krośnie.
  5. We wtorek, 15 września, rozpoczęcie Triduum przed liturgicznym wspomnieniem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. We wtorek rozdanie „schedułek” młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W piątek, 18 września, w święto św. Stanisława Kostki, uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej złożą deklaracje o chęci przygotowywania się i przyjęcia sakramentu bierzmowania. Równocześnie tego dnia rozpoczęcie roku formacji dla młodzieżowych grup parafialnych.
  6. Pierwsze spotkanie Krucjaty Eucharystycznej odbędzie się w czwartek, 17 września o godzinie 16.30. Zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej, które już należą do grupy, jak nowe osoby, które mają chęć uczestnictwa w spotkaniach.
  7. W przyszłą niedzielę, 20 września, będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 17.00. Ta Eucharystia będzie odprawiona w rycie trydenckim, po łacinie, w szatach liturgicznych ofiarowanych przez św. Józefa Sebastiana Pelczara. Ofiara Mszy będzie złożona w intencji naszej Ojczyzny i Cudu nad Wisłą. Mszę odprawi ks. Stanisław Tokarz z Przeworska. Serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę będzie utrudnienie co do korzystania z Mszy Świętych w naszym kościele ze względu na wyścig samochodowy.